II. Dönem Vaaz Sunum Dersleri Projesi tamamlandı

Sakarya Müftülüğü “Vaaz ve Sunum Hazırlama Dersleri” Projesi II. Dönem Haftalık Seminer Programları, gerçekleştirilen son seminerle tamamlandı.

İkinci dönemin son seminer programı’nda bir konuşma yapan Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, “ Seminerler, Sakarya Müftülüğü bünyesinde görev yapan Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanlarının moderatörlüğünde Rehber Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri tarafından verilmiş olup, camilerinde bizzat yüz yüze vaaz eden veya vaaz etmek isteyen din görevlileri ile Kur’an Kurslarında görev yapan Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik gerçekleştirildi. Seminerlerde örnek vaaz sunumu yapılarak, vaaz hazırlama teknikleri ve ideal bir vaaz sunumunda dikkat edilmesi gereken hususlar hedef kitleye aktarıldı. Geçirilen verimli bir dönemin ardından bu son seminerle Projenin II. Dönemi tamamlanmış oldu” ifadelerine yer verdi.

II. Dönem son seminer programının sabah oturumunda katılımcı din görevlilerine yönelik, öğleden sonra oturumunda ise katılımcı Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik birer seminer verildi. Gerçekleştirilen oturumlara, Vaizler, Din Hizmetleri Uzmanları ile Sakarya genelinde görev yapan Katılımcı Din Görevlileri ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldılar.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
699c8ea189ea8c0247e16a0324c88f9d@