İhtiyaç sahibine gelinlik bile var

Pastane ihtiyaç malzemeleri
Sakarya gelinlik tasarım
9 yıl önce
Adapazarı Belediyesi ve Türk Kızılay\'ın girişimiyle hayat bulan \'Toplumsal Yardımlaşma Marketi\' ihtiyaç sahiplerine umut oldu. Mutfak malzemelerinden, temizlik ürünlerine çok sayıda ürünün bulunduğu marketten, bazı aileler gelinlik ya da parfüm bile alabiliyor

Adapazarı Belediyesi sınırları içinde bulunan Toplumsal Yardımlaşma Marketi ihtiyaç sahibi bir çok ailenin mutfak, giysi ve temizlik ihtiyacını karşılıyor. Türk Kızılay\'ı ile ortak yapılan projeden faydalanmak isteyen aileler belediyeye başvuru yapıyor. Belediyenin görevlendirdiği yetkililer ailelerin ihtiyaç sahibi olup olmadığı, ihtiyaç sahibinin ne kadar ihtiyacı olduğunu belirliyor. İhtiyaç sahibi ailelere aylık ya da üç aylık 50 kredi yüklü kartların verildiği sistemle aileler, ihtiyaçları olan tüm alış-verişi yaparak evlerine götürebiliyor. Çocuklarını evlendirecek aileler kredileriyle gelinlik ya da damatlık da alabiliyorlar. 

Bağışlarla içi doldurulan markette bağışçı vatandaşlar en kaliteli takım elbiseden jagler parfüm de markete gönderebiliyorlar. Belediye ve Türk Kızılay\'ı yetkilileri hiçbir ayırım yapmadan ihtiyaç sahiplerinin marketten yararlandıklarını belirterek marketten alışveriş yapan ihtiyaç sahibi aldığı ürünler adres ve telefon numarası ile bağışı yapan vatandaşlara mail yolu ile bildiriliyor. Bağışçıların istedikleri taktirde ihtiyaç sahiplerine ulaşıp alışverişi sorabileceklerini belirtiyorlar.