İçme Suyu Alt Yapısı Güçleniyor

Büyükşehir SASKİ, Pamukova ilçesinde 4 farklı mahallenin içme suyunu en sağlıklı ve sorunsuz şekilde sağlayacak 300 metreküp hacimli bir depo ve 8 bin metrelik içme suyu hattını şehre kazandırıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) şehrin içme suyu alt yapısını baştan sona yeniliyor. Bu kapsamda Pamukova ilçesinde içme suyunu vatandaşlara ulaştıracak yeni bir alt yapı projesinin yapımına başlandı. İlk etapta Hüseyinli, Çilekli, Akçakaya ve Gonca Mahallesi’nde mevcut kaynakların yanında, alternatif su kaynaklarının da devreye alınarak, suyun bölgeye en sağlıklı şekilde ulaştırtılması için yeni bir alt yapı oluşturuluyor. Projenin ikinci etabında ise alternatif kaynaklardan elde edilen içme suyu Gonca Mahallesi’ne de ulaştırılacak. Bölgeye 4 farklı mahallenin ihtiyacını uzun yıllar karşılayacak olan 300 metreküp hacimli içme suyu deposu ile 8 bin metre uzunluğunda içme suyu borusu inşa ediliyor.

İÇME SUYU ALT YAPISI GÜÇLENİYOR

SASKİ’den yapılan açıklamada, “Sakarya’nın her bölgesinde, hemşerilerimize kaliteli ve kesintisiz içme suyunu ulaştırmak için çalışıyoruz. Mevcut su kaynaklarımızı koruyup, alternatif kaynakları halkımızın hizmetine sunabilmek için yeraltı tesislerimize her gün bir yenisini ekliyoruz. Güney bölgemizde başladığımız imalat en kısa sürede tamamlanacaktır, bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun” denildi.

2 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
9c247bed3e20ac3f7726278aaff8db5e@