Hukuk öğrencilerinin “bina” isyanı, ortamı iyice gerdi

Hukuk
Hukuk
Hukuk Büroları
Hukuk Büroları
Bina yıkım işleri
Bina güçlendirme
adapazarı ahşap bina yıkımı
adapazarı Bina Aplikasyonları

Elmas “Bir mahkeme kurun, orada halledin”

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin bina sorununa yönelik tepkileri çığ gibi büyürken, ortam iyice geriliyor. Yaşanan sorun, Rektörle öğrencileri sosyal medya üzerinde de karşı karşıya getirmeye devam ediyor.

#sauhukukbinaistiyor
hastaghi adı altında bina isteklerini sosyal medya üzerinden dile getiren öğrenciler, sorunun bir an önce çözülmesi konusunda ısrarlı olurken, Rektör Elmas ile öğrenciler arasında da twitter üzerinden ilginç diyaloglar yaşanıyor.

“Gerekirse onu da yaparız”

Bir öğrencinin Hukuk Fakültesi dersliklerini gösteren yazıyı içeren fotoğraf karesinin üstüne “Ismarlama bir kağıdı, bize ait olmayan tabelaya yapıştırarak mı kuruldu fakülte?” şeklinde yazdığı not, Rektör Muzaffer Elmas’ı kızdırınca, Elmas “Bir mahkeme kurun, orada halledin. Her tarafı çağırın” diye yanıt yazdı. Rektöre cevap, öğrenciden gecikmedi. Sözkonusu Hukuk Fakültesi öğrencisinin Rektöre cevabı “Her sorun mahkemeyle çözülmüyor, ama böyle giderse gerekirse onu da yaparız hocam kuşkunuz olmasın!” oldu.

İlginç diyalog

Öte yandan Hukuk Fakültesi öğrencileri “Yarın 16.00\'daki Medeni hukuk dersimize bekliyoruz Sevgili Rektör”

“Rektör Beyi sinirlendirmeyin... Mükemmeliyet Ödülü almış bir Üniversitede okuyorsunuz. Daha ne olsun? Aaaaa” gibi ifadelerle Rektör Elmas’a cevaplar verirken, bu tarz cevaplarla twitterda ilginç diyaloglar yaşandı.

“Taş üstünde ve oksijensiz ders işliyoruz” demişlerdi

Hatırlanacağı gibi SAÜ Hukuk Fakültesi’nde okuyan öğrenciler günlerdir “bina istiyoruz” diye veryansın etmiş, “Taşlar üstünde ve oksijensiz bir ortamda ders işlemek zorunda kalıyoruz” diyerek tepki göstermişti. Öğrencilerin tepkisine twitterdan yanıt veren Rektör Elmas da “Bina tamamlanıncaya kadar her yer kullanılabilir” diye yazmıştı. Öğrencilere destek veren Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan da “Kağıt üstünde fakülte açmakla bu iş olmaz. Öğrenciler göçebe gibi” demişti.

Öğrencilerin bina isyanı ve twitter üzerindeki “Rektör-Öğrenci” arasındaki ilginç diyaloglar, bina tamamlanıncaya kadar devam edeceğe benziyor.