“Hukuk binası” sorununa Vali Coş el attı

Hukuk
Hukuk
Hukuk Büroları
Hukuk Büroları
Medeni hukuk avukatı
adapazarı Uluslararası Hukuk İ…
adapazarı hukuk ofisi
Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencilerin bina eksikliği konusundaki talep ve tepkileri devam ederken, üniversitede bina sorunu çözülünceye kadar, Anayasa Hukuku ve Medeni Hukuk derslerinin, “sınıflar ikiye bölünerek” gerçekleştirileceği açıklandı.

Konuyla ilgili duyuru Sakarya Üniversitesinin haber portalı tarafından sosyal medya üzerinden duyurulurken, mesajda “Anayasa Hukuku ve Medeni Hukuk dersleri, yeni bina hazır olana kadar, sınıflar ikiye bölünerek yapılacaktır”denildi.

“Rektörlüğe yardımcı olacağız”
Öte yandan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a tweet atan bir öğrenci, bina eksikliğinin bir an önce çözüme kavuşturulmasını isterken, öğrenciye yanıt veren Vali Coş da “Haklısınız. Sorunu biliyoruz. Bina taleplerinizin karşılanması için Rektörlüğümüze yardımcı olacağız. Selamlar.”yanıtını verdi.

“Çabanız bir nebze de olsa sonuç verdi”

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un kendisine attığı tweeti cevaplandıran Sakarya Üniversitesi öğrencisi, kendi twitter hesabından Vali Coş’a “Çabanız bir nebze de olsa sonuç getirdi derslerimiz bölünerek…”dedi.

Hatırlanacağı gibi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gören öğrenciler, sağlıksız ve oksijensiz bir ortamda ders işlediklerinden yakınıp “bina istiyoruz” diye isyan etmiş ve tepkilerini bir süreden beri sosyal medya üzerinden ve basın aracılığıyla dile getirmeye çalışmıştı.