Hrant Dink soruşturmasında flaş gelişme

Savcılık, Hrant Dink cinayeti soruşturmasında 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Sakarya'nın da içinde bulunduğu 5 ilden 6 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Gökalp Kökçü tarafından yürütülen Hrant Dink cinayetine ilişkin soruşturmada sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon için düğmeye basıldı.

Savcı Kökçü, Dink cinayeti hükümlüsü Ogün Samast'ın 20 Ocak 2007'de  Samsun Otogarı'nda yakalandıktan sonra Samsun Jandarma Komutanlığı ve Emniyet  Müdürlüğüne bağlı birimlerde gözaltında tutulduğu sırada Mustafa Kemal Atatürk'ün  "Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez." sözü bulunan Türk bayrağı  önünde çekilen fotoğraflar ve videoların 2007 ve 2016 yılının Eylül ayında bazı  medya kuruluşlarında yayınlanmasına ilişkin 8 şüpheli hakkında gözaltı kararı  verdi.

Operasyon kapsamında Ankara, Sakarya, Kırıkkale, Elazığ ve Samsun illerinde görev yapan 6 asker, emniyet mensubu ve gazeteci gözaltına alındı.

Subay Murat Bayrak,1. sınıf Emniyet Müdürü Yakup Kurtaran, Emniyet Amiri Ahmet Çetiner, Astsubay Yüksel Avan ve Birol Ustaoğlu ile gazeteci Muhammer Ay gözaltına alınan isimler oldu.

Hakkında gözaltı kararı bulunan emekli Subay Atilla Güçlüoğülu ve ihraç edilen 3. Sınıf Emniyet Müdürü Metin Baltayı yakalama çalışmaları devam ediyor
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle