HEPAR Sokakta Siyaset Yapacak!

Hak ve Eşitlik Partisi Sakarya İl Başkanı Yavuz Reis, siyaseti meydanlarda, sokaklarda, halkın içinde yapacaklarını söyledi.

Hür Fm’de Hülya Sürücü ile Detay Programı’na konuk olan Reis, “Masa başında veya makam koltuklarında oturarak siyaset yapılmaz. Siyaset kağıt üstünde değil, meydanlarda, sokaklarda, kısacası halkın içinde yapılır” dedi.

LÜLECİ BEKLENEN PERFORMANSI GÖSTEREMEDİ

Yaklaşık 1 saat süren radyo programında, partinin il ve merkez ilçe teşkilatlarında yaşanan görev değişikliğine ilişkin Hülya Sürücü’nün soruları yanıtlayan Yavuz Reis, “Eski il başkanı Cemal Lüleci ve yönetimi kendisinden beklenen performansı gösteremedi, bu yüzden de genel merkez tarafından görevden alındı” dedi.

Lüleci’nin “60 kişilik ekibimle birlikte istifa ettik” şeklindeki iddiasını cevaplandıran Yavuz Reis, “Sayın Lüleci genel merkez kararıyla görevden alınmıştır. Elimizde resmi yazı vardır. Söylendiği gibi 60 kişilik bir ekip arkasında olsaydı zaten başarılı olurdu” dedi.

İSTİFACILAR BİZİM LİSTEMİZDE

HEPAR Sakarya il başkanı Yavuz Reis, Cemal Lüleci’nin istifa ettiğini öne sürdüğü bazı isimlerin şu an kendi yönetim listesinde yeraldığını öne sürerek, “İstifa etmiş olsalardı yeni yönetimde yer alabilirler miydi?” diye sordu.

İl yönetiminin isimler bazında henüz netleşmediğini, ancak 45 günlük süre zarfında yapılacak kongre sonrasında netlik kazanacağını anlatan Reis, “Yeni yönetim listemiz gençlerden ve kadınlardan oluşacak” dedi.

SULAR DURULDU

Hülya Sürücü’nün “İl ve ilçe yönetimlerindeki görev değişikliğinin basında “Osman Paşa’nın partisi karıştı, ya da HEPAR Sakarya karıştı” şeklinde yer almasını nasıl yorumluyorsunuz?”  sorusunu yanıtlayan İl Başkanı Reis, “Hak ve Eşitlik Partisi karışmamıştır. Çalışmayan yönetim görevden alınmış, yerine yenileri atanmıştır. Bu gayet doğal bir tasarruftur. İsimler değil yapılan çalışmalar önemlidir. Kısacası HEPAR’da sular durulmuştur” şeklinde konuştu.

HEPAR’I HALK KURDURDU

Türkiye’de halkın yeni bir parti arayışında olduğunu, Hak ve Eşitlik Partisi’nin de halk istedi diye kurulduğunu öne süren Yavuz Reis, “HEPAR’ı halk kurdurdu. Yeni kurulan siyasi partilerden HEPAR’ı ayıran en önemli özellik de işte budur” dedi.

HEPAR Sakarya il başkanı Reis radyo programında demokratik açılım ve çalışanların hak arayışı konularında da görüş bildirdi.

AÇILIM OKYANUS ÖTESİ PROJE

Reis, demokratik açılım tartışmalarına HEPAR’ın bakış açısını dinleyicilerle paylaşırken, ““PKK ile mücadele dönemi bitmiştir, mütareke dönemine geçilmiştir. Bize göre demokratik açılım okyanus ötesi bir projedir” dedi.

İl Başkanı Yavuz Reis son olarak,“Filtresiz, korkusuz, konuşacak, dik duracak, haksızlığa karşı halkın yanında olacak siyasi bir kadro artık Sakarya’dadır” şeklinde konuştu.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Hülya Sürücü ile Detay Programı’na telefonla bağlanan HEPAR Merkez ilçe başkanı Özcan Koç da, “Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, başı dik devlet, onurlu millet olma mücadelesinde yer almak isteyen herkese kapımız açık” dedi.

Seçimle işin başına gelecek olan Merkez ilçe yeni yönetiminin gençlerden ve kadınlardan oluşacağını anlatan Koç, “Genel Başkanımız gibi biz de Sakarya’yı köy, köy, karış karış gezeceğiz” şeklinde konuştu. Özcan Koç, Erdem Sütlü’den devraldıkları görevi layıkıyla yerine getireceklerini söyledi.
 
Haber Hülya Sürücü

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]