"Hep Beraber Büyümeyi Hedefliyoruz"

Adapazarı Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mülayim, fabrikanın çiftçilere ait olduğunu söyleyerek, birlikte büyümeyi hedeflediklerini ifade etti.

Her kampanya dönemi sonrasında düzenlenen yemekte çiftçilerle bir araya geldiklerini söyleyen Mülayim, bir kampanya döneminin de başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtti.

Mülayim, Marmara depreminde hasar görerek uzun süre çalışmayan fabrikayı ayağa kaldırdıklarını kaydederek, "Fabrikayı yeniden hizmete soktuk. Borçlarını da ödüyoruz. 2006 yılında yeniden üretime başladığımızda 220 bin ton pancardan 19 bin 700 ton, geçen yıl toplanan 342 bin ton pancardan ise 30 bin ton şeker elde ettik. 2006 yılında pancarı çiftçiden 95 bin liraya aldık. Bu rakam geçtiğimiz yıl 101 bin lira oldu. Bu sene pancarı 105 bin liradan alacağız. Bunun yanında aldığımız pancarların karşılığı olan 25 Milyon YTL'nin yüzde 60'ını dağıttık" dedi.

Gelecek yıl şeker fabrikasının daha verimli çalışabilmesi için uğraş verdiklerini söyleyen Mülayim, "Hedefimiz 600 bin ton pancar toplayıp 60 bin ton şeker elde etmek" diye konuştu.

Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mülayim ayrıca, fabrika bacasına 350 bin YTL'lik yatırım yaptıklarını söyleyerek, "Artık fabrika çevre kirliliğine neden olmuyor. Ayrıca yapılan tahlillerde Çark Deresi'ne akan suyun zehirsiz olduğu da anlaşıldı" dedi.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]