Hendekli kadınlardan çocuk istismarına tepki yürüyüşü

Hendekli kadınlar, çocuk istismarına tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Hendekli yaklaşık 150 kişilik kadın grubu yaşanan çocuk istismarı olaylarına tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Hendek Saat Kulesi önünden başlayarak Üniversite Caddesi üzerinden Hendek Cumhuriyet Meydanına kadar devam eden yürüyüşte kadınlar, yaşanan çocuk istismarı olaylarına dikkat çekerek  “İdam” sloganları ile tepkilerini dile getirdi.

Yürüyüş sonunda konuşan Zeynep Turnacı, yürüyüş hakkında bilgilendirmelerde bulunarak su ifadelere yer verdi;

Sevgili Hendek Halkı, öncelikle davetimize duyarsız kalmayıp geldiğiniz için teşekkür ederiz.
Yapmış olduğumuz bu yürüyüşten beki de birileri rahatsız olup “sizin sesinizi kim duyacak” dese de bizler sesimizi önce Mevlamıza, daha sonra tüm Anne Babalara duyuralım yeter.

Evlatlarımıza zeminden Allah korkusunu, Kuran sevgisini, haramı, helali, saygıyı ve sevgiyi öğretmeliyiz. Hayvanlara ve çocuklara zalimce davranan bir Ülke haline geldik. Bugün burada olmamızın sebebi hepimizin kalbini sızlatan son zamanlarda Eylül, Leyla, Ufuk ve diğer istismara uğrayarak Analarından, Babalarından koparılan evlatlar içindir.
Evlatlarımız işlerimizden, arkadaşlarımızdan ve eğlencelerimizden önce gelmelidir. Çocuklarımızız dinleyelim, onların dilinden konuşmaya çalışalım. Belediyelerimizden, Annelerin ve Babaların çocuklarına daha yararlı olabilmeleri için seminerler yapmasını isteriz. Okullarda çocuklarımıza psikolojik dersler verilmeli. Annelerimiz zamanında evlatlarını komşuya bırakıp çarşıya, pazara giderlerdi, artık komşu değil parklarda çocuklarımızın elini bırakamaz olduk. İnsanlara kin beslemeler, büyük veya küçük görmeler son bulsun artık.

Size sesleniyoruz ey caniler!

Pis emellerinizi, iğrenç duygularınızı, hayâsız insanlığınızı çekin evlatlarımızın üzerinden. İğrenç duyguları yüzünden evlatlarımızı 3-5 kuruşla tatlı sözle kandırıp istismar etmeye çalışan aciz varlık. Sen ve senin gibileri mevlam tez zamanda adaleti ile adaletlendirsin.

Evlat demek can demek, canlarımızı kimseye emanet etmeyelim.

Devletimiz artık Analarımızın, Babalarımızın haykırışlarına acılarına duyarsız kalmayıp, edepsiz, hayâsız, vicdansız mahlukatlara dur desin! Bir an önce bu toplumsal yaramıza ilaç olsun. Bizler tek Bayrak, tek Milletiz. Artık al Bayrağımızın altında hiçbir evlat kanı istismar yüzünden akmasın.

Anneler ölünce öksüz, Babalar ölünce yetim, peki evlatlarımızı ölünce bizler ellerimizle evlatlarımızı toprağa koyduğumuzda bizler de ölmezmiyiz?
Anneler ve Babalar her şeyden önce kendilerini ve çocuklarını edep, haya, sevgi, saygı, varlık ve yoklukla yetiştirirse çok daha huzurlu biz hayatımız olur.
Bugün burada yapmış olduğumuz yürüyüşümüz, haykırışımız birilerine cevap olmuştur inşallah.

Sson olarak; Eylül, Leyla, Ufuk ve diğer istismara uğrayıp kaybettiğimiz evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
Yürüyüşümüze katıldığınız için Mevlam hepinizden razı olsun, hakkınızı helal edin diye konuştu.

Yürüyüşe katılan MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, bende 2 çocuk babasıyım. Yapılan tepkiler ve konuşmalar umarım gerekli yerlere ulaşacaktır diyerek tepki yürüyüşünde Bayanlara destek verdi.

Konuşmaların ardından kalabalık sessizce dağıldı.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]