Hendek şehitler için yürüdü

Hendek Gençliğin düzenlediği teröre karşı lanet yürüyüşü yapıldı. Toplumun her kesiminden katılımın olduğu yürüyüşte, terör aleyhine sloganlar atıldı.

Son günlerde meydana gelen terör olayları ve şehit haberleri, ülkenin dört bir tarafında protesto edildi. Hendek'teki yürüyüşe vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları yoğun ilgi gösterdiler . İkindi namazından sonra Büyük Cami'nin avlusunda kılınan Şehitlerimiz için Gıyabi cenaze namazından sonra saat 18:30 da meydanda toplanan halk yürüyüşe katıldı.

Hendek  meydanından başlayıp Üniversite caddesinde son bulan yürüyüşte, terör aleyhine sloganlar atılırken, asker ve polise sahip çıkan sloganlar da atıldı.

Yürüyüşü düzenleyen tertip heyeti teşekkür bildirisi
Hendek Gençlik üyeleri  Oktay Yasa, Muhammet Erci , Halil Kahveci  ,Sıtkı Yaz ,Tamer Albayrak  ,Ömer Gürbüz  ,Semih Calman Yılmaz Saraç yaptıkları açıklamada; "Gıyabi cenaze namazı ve teröre lanet yürüyüşüne  katılan ve destek veren herkese  teşekkür ediyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Biz terörün üstesinden geliriz. Buna gücümüz var, polisimize, askerimize güveniyoruz. Bu güne kadar vatan uğruna şehit olanlara Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yürüyüşe destek veren   Miletvekilimiz Ali İnci ,Kaymakamımız İdris Akbıyık ,Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü , Ak Parti ilçe başkanımız  Ali Kemal Sofu , MHP ilçe Başkanımız Turgut Babaoğlu, Büyükşehir Belediye başkan vekilimiz Şenay Sakala ,İlçe Emniyet Teşkilatımıza  ilçe Müftülüğümüze  ,Belediye Meclis Üyelerimize ,esnaf odası başkanımız Mehmet Demirele  tüm siyasi partilere, muhtarlarımıza ,sivil toplum kuruluşlarımıza ve   bütün Hendek halkımıza  esnafımıza   teşekkür ediyoruz.”

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]