Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Hem yabancı dil hem de bilgisayarı öğreniyorlar

Büyükşehir Belediyesi Sapanca SAMEK’te yaz kursları tüm hızıyla devam ediyor. İngilizce kursunda öğrenciler dil eğitimleriyle kendilerini geliştirirken; bilgisayar kursunda programlarda yapılan işlemler hakkında bilgiler alıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen SAMEK’lerde yaz kursları tüm hızıyla devam ediyor. Sapanca SAMEK’te devam eden İngilizce ve Bilgisayar kursunda öğrenciler hem dil eğitimini geliştiriyor hem de bilgisayara yönelik tüm detayları öğrenme imkanı elde ediyor.

Her hafta yeni konu


İngilizce branşı eğitmeni Zeynep Bölükbaşı, “Şu an öğrencilerimle İngilizce’de geniş zamanı işliyoruz. Geniş zamanla ilgili cümle yapılarını işledik, alıştırmalar yaptık ve okuma parçaları yapıyoruz. Bu şekilde her hafta zamanlar üzerinde 1 konu işliyoruz. Yaz kursu dönemimizi bu şekilde tamamlamayı umuyorum” ifadelerine yer verdi.

Bilgiyasar programları öğreniliyor

Bilgisayar kursu eğitmeni Aylin Güler, “Şu an öğrencilerimle birlikte Excel’de formülleri görüyoruz. İlk olarak bilgisayarı kullanma ile başladık daha sonra word dosyasında uygulamalar ile menüleri gördük, Excel’de de tablo oluşturma, formüller ve grafikleri işleyeceğiz. En son PowerPoint’te sunum oluşturup yaz kursumuzu tamamlayacağız” diye konuştu.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]