Hayvanlar Donmaktan Kurtarıldı

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde bir ağılda mahsur kalan 200 küçükbaş hayvan, donmak üzereyken kurtarıldı.

Olay, Pamukova ilçesine bağlı Mantaralan mevkiinde meydana geldi. Bir ağılda bulunan küçükbaş hayvanlar, bölgede üç gün etkili olan kar yağışı nedeniyle yolların kapanması üzerine mahsur kaldı.

Celal ve Mehmet Demir'e ait 200 küçükbaş hayvan, sahipleri tarafından ağıla kapatıldıktan sonra bölgede kar yağışı etkili oldu. İlçeye 10 km uzaklıkta bulunan Mantaralan mevkiinin yolunun kapanmasıyla Demir kardeşler bir metreyi geçen kar nedeniyle hayvanlarına ulaşamadı.

Demir kardeşlerin durumu Pamukova Kaymakamlığı'na bildirmesi üzerine bölgeye kepçe gönderildi. Ancak kar nedeniyle kepçe fazla ilerlemeyerek geri dönmek zorunda kaldı. Bunun üzerine Adapazarı'ndan dozer istendi. Adapazarı'ndan gönderilen dozer, dün akşam 8 köpek tarafından korunan küçükbaş hayvanların bulunduğu ağıla güçlükle ulaşabildi.

Celal ve Mehmet Demir, sağ salim hayvanlarına kavuştukları için mutlu olduklarını söyledi. Mehmet Demir, bir gün daha bölgeye ulaşılamaması halinde hayvanların tamamının donarak telef olacağını belirtti.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]