Hayvan satışı yapan işyerlerine eğitim

Eğitim, Öğretim
Eğitim, Öğretim
Evcil Hayvan
Evcil Hayvan
Demir ticareti, demir çelik ekipmanları satışı ve işlenmesi
Demir ticareti, demir çelik ek…
Boya Satışı ve Boyacılar
Boya Satışı ve Boyacılar
Oyun konsolları satışı
çoşku yayınları kitapları satı…
5 yıl önce
Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile 9 Mayıs Salı günü ev ve süs hayvanları satışı yapan işyerlerine yönelik eğitimler sunacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliği ile 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve ilgili yönetmelikleri gereğince ev ve süs hayvanları satışı yapan işyerlerine eğitimler sunacak. 9 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek eğitimler gün boyu devam edecek.

Katılımcılara sertifika

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Eğitim semineri boyunca pet hayvanları ile ilgili bakım, besleme, barındırma şartları, yasa ve yönetmelikler anlatılacak. Ev ve süs hayvanları satışı yapan yerlerin ruhsat alması için gereken sertifikalar eğitim semineri sonunda katılım sağlayan vatandaşlarımıza verilecektir. Eğitim seminerine katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımızın 5 Mayıs Cuma günene kadar dilekçelerini Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir” denildi.