Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Haşere İlaçlama İşleminde Kullanılan İlaçlar Nelerdir?

Haşere ilaçlama günümüzde çok sık kullanılan bir uygulama haline gelmektedir. Ortaya çıkan haşere veya kemirgen sorunları; insan sağlığı başta olmak üzere çevre sağlığı gibi problemlere de yol açmaktadır. İşte bu alanlarda özel ekipmanlar ile birlikte intetisit uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bulunduğunuz bölgede ortaya çıkan haşere ya da kemirgenler, insanlar için sayısız hastalık  anlamına gelmektedir. Hatta insan ölümleri üzerine kemirgenlerin ayrı bir yeri bulunmaktadır.

Bundan dolayı geçmişten günümüze kadar bu hayvanlar ile mücadele yöntemleri karşımıza çıkmaktadır. Bireysel olarak yapılan haşere ilaçlama işlemleri geçici bir süre işe yarasa dahi uzun bir süre sizi korumayacaktır. Bundan dolayı profesyonel eller tarafından ilaçlama yapılması gerekir. Ortamlarda yer alan haşere ve kemirgenlere karşı düzenli olarak ilaçlama yapılması oldukça önemlidir. Özellikle gıda sektöründe, haşereler tam bir baş belası haline gelmiştir. Böyle durumlarda ilaçlama firmalarımız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Haşere İlaçlamada Kullanılan Haşere ilaçları

Sizlere sunduğumuz haşere ilaçlama işlemleri kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak sunulmaktadır. Kokulu ilaçlama işlemleri, günümüzde en çok tercih edilen işlemlerden birisi haline gelmektedir. Kokulu olarak karşımıza çıkan böcek ilaçları diğer yöntemi oranla daha yüksek oranda başarı elde etmektedir. Genellikle hamam böceği gibi zorlayıcı haşere sorunlarına karşı likit püskürtme yöntemi tercih edilmektedir. Özellikle çok fazla yumurtlayan hamam böcekleri ölse dahi yumurta bırakma yeteneğine sahiptir. Bundan dolayı hamam böceğinin ölmesi bile etkili bir çözüm olmayacaktır. Böyle durumlara karşı kokulu ilaçlama yapılması ile birlikte kişiler daha hızlı bir sonuç elde edecektir. Firmamız tarafından kokulu ilaçlama işlemleri meydana geldikten sonra mevcut alan en az 6 saat boyunca kullanılmamalıdır. Kokulu ilaçlama oldukça güçlü olduğundan dolayı canlı her türlü varlık üzerinde büyük etki yaratmaktadır, öldürmektedir. Bundan dolayı ilaçlama sonrası en az 2 saat ortam havalandırılmalıdır. Kokulu ilaçlama gerçekleştiren firmamız bu alanda Sağlık Bakanlığı bünyesinde onayı almış olup beraberinde ekibimiz dahilindeki kişiler ilaçlama eğitimini tamamlamıştır.

Kokusuz İlaçlama
Diğer bir seçenek ise kokusuz ilaçlama işlemleri olmaktadır. Kokusuz olay meydana gelen ilaçlar insan ya da canlı sağlığını tehlikeye atmaz. Bundan dolayı kokusuz ilaçlama esnasında kişilerin mekanı terk etmesine gerek yoktur. Eğer ilaçlama işini, bu işin ehline yaptırırsanız, zaten onlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış prosedürler çerçevesinde hareket etmektedirler. Kullanılan kokusuz ilaç grupları sadece haşereler üzerinde etkili olmaktadır. Bu metodta, ilaçlar su ile karıştırılarak hazırlanmakta olup buharlama gibi yöntemler ile kullanılmaktadır. Kokusuz olarak tercih edilen ilaç işlemleri esnasında camlar kapatılır ve ortalama olarak yarım saat bekletmek yeterli olur. Kokusuz ilaçlama esnasında insan soluması üzerinde herhangi bir zararı olmadığı bilinmektedir. Ancak yine de bu ilaçlara maruz kalmamak da fayda var. Fakat kokusuz ilaçlar gıda ile temas ettiği takdirde gıdayı bozmaktadır. Bundan dolayı gıda ile temas ettiği takdirde gıda atılmalı ve asla tüketilmemelidir.

Faydaları ve Zararları
Haşere ilaçlama esnasında kullanılan ilaçların her biri birbirinden farklı özelliklere sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kokusuz olarak karşımıza çıkan ilaçlama grupları firmamız tarafından en çok talep gören seçenek haline gelmektedir. Bunun temel nedeni Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olması ve beraberinde insan sağlığı üzerinde herhangi bir etki yaratmaması gibi faydalardan kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda kokusuz olarak ilaç çeşitleri sadece haşere üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Her ilaç grubunda olduğu gibi kokusuz haşere ilaç seçenekleri ve asla gıda maddesi ile temas etmemelidir. Eğer gıda ile temas eder ise insan sağlığına zarar verebilir. Aynı zamanda firmamız tarafından tercih edilen Bu yöntem pire ve tahtakurusu gibi inatçı böcekler için tercih edilen bir yöntem değildir.

Diğer seçeneğimiz olarak sunulan kokulu ilaçlar insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Eğer kokulu ilaçlar insanlar ya da gıdalar ile temas eder ise zehirlenme sonucuna bağlı olarak ölümlere neden olabilir. Kokulu ilaç kullanımı genellikle ölmesi oldukça zor olan haşerelerin ilaçlamasında tercih edilmektedir. Firmamız ile iletişime geçildiği takdirde haftanın 7 günü 24 saat boyunca ilaçlama konusunda aktif bir hizmet verilmektedir.

En Etkili Haşere Mücadele Ürünleri Nelerdir? Jel Böcek İlaçları Kokusuz Böcek İlaçları Kokulu Böcek İlaçları Toz Böcek İlaçları EFK Uv Karasinek Lambaları Profesyonel Böcek İlaçları İlaç Uygulama Pompa ve Aletleri
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]