Haiti'de Çocukları Kaçıracaklardı!

Korkunç bir depremin yerle bir ettiği Haiti'de çocuklara yardım amacıyla faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu, Amerikalıların kaçırmak istedikleri 33 çocuğun büyük bölümünün hala bir ailesi bulunduğunu bildirdi.

Dominik Cumhuriyeti sınırında Amerikalı grubun yakalanmasının ardından çocukların verildiği SOS Children's Village adlı sivil toplum kuruluşunun (STK) bölgesel direktörü Patricia Vargas, Haiti dışına izinsiz götürülmek istenen çocukların çoğunun hala bir ailesi bulunduğunu belirtti.

Vargas, bu bilgiyi çocukları kendi STK'larına teslim eden Haiti Çocuk Esirgeme Enstitüsü yetkililerinden aldığını belirterek, "Çocukların en büyükleri olan 7 yaşındakilerle konuştuklarında ailelerinin hayatta olduğunu öğrendik. Bazıları bize ailelerinin adres ve telefon numaralarını bile verdi. 7 aylık bir kız bebek de yetersiz beslenmeden ötürü hastaneye kaldırıldı" dedi.


Haiti'de, 33 çocuğu kaçırdıklarından şüphelenilen 10 Amerikan vatandaşının önceki gün gözaltına alındığı bildirilmişti.

Sosyal İşler ve Çalışma Bakanı Yves Christallin, 5 erkek ve 5 kadından oluşan bu kişilerin, yanlarındaki çocuklarla birlikte Dominik Cumhuriyeti sınırında Haitili bir polis komiseri tarafından yakalandığını belirtmişti.
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle