Gürcistanlı 3 kişi yaşlı adamı dövüp parasını aldı

Sapanca\'da Gürcistan uyruklu biri kadın üç kişi, daha önce yanında çalıştıkları 85 yaşındaki K.P\'nin evini basıp, iple bağlayıp dövdükten sonra 7 bin 500 lirasını alarak kaçtı.

Şüpheliler, Batum\'a gitmek üzere bilet aldıkları terminalde polis tarafından yakalandı.

Olay, ilçenin Rüstempaşa Mahallesi\'nde dün öğlen saatlerinde meydana geldi. Kendisine ait bahçede süs bitkisi yetiştiriciliği yapan K.P\'nin daha önce yanında çalışan Gürcistan uyruklu Ruslan S. (31), Tsıra B.(39) ve Gıorgı B. (17) yaşlı adamın evini bastı. Pir\'e saldırıp etkisiz hale getiren şüpheliler, iple bağladıkları yaşlı adamı evde buldukları tüfek dipçiği ile dövüp koluna bir sıvı enjekte ettiler. K.P\'nin bayılmasının ardından evdeki 7 bin 500 lirayı alan 3 şüpheli kaçtı.

Batum\'a Bilet Aldılar

Bir süre sonra kendine gelen K.P, kendi imkanları ile kurtularak Sapanca Devlet Hastanesi\'ne gitti. Olaydan haberdar edilen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri yakalamak için harekete geçti. Polis, Sapanca’da oturdukları evde bulunan eşyaları da yanlarına alan alan 3 şüphelinin Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası otobüs terminaline gittiğini belirledi. Batum\'a gitmek için bilet alan 3 kişi, terminalde otobüs beklerken polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin yapılan üst aramasında 7 bin 500 lira nakit para ele geçirilirken, yanlarında götürmeye çalıştıkları içerisinde televizyon ve çok sayıda cep telefonun da bulunduğu 6 bavul eşyaya el konuldu.

Eski çalışanları tarafından dövülerek gasp edilen Kazım Pir\'in polisteki ifadesinde, "Beni tüfekle dövdükten sonra koluma bir sıvı enjekte ettiler" dediği öğrenildi. Gürcistan uyruklu 3 şüpheli, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken, K.P\'nin hastanedeki tedavisi sürüyor.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]