Günün gazete manşetleri

7 Mart Perşembe günü bazı yerel gazetelerde şu başlıklar kullanılmıştır.

Yeni Sakarya: "Sanayi Esnafı Çok Tedirgin"

Son olarak Merkezi İş Alanı (MİA) Projesi\'yle gündeme gelen sanayi esnafı, "Ne yapacağımız şaşırmış durumdayız. Kafamız iyice karıştı" diyerek yaşanan belirsizlikten dert yandı.

Yenigün: "Gıdada Af Yok"

İmalatçısı da, satan esnaf da 12 bin 800 lira ceza ödeyecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı\'nca, et ve et ürünlerindeki taklit ve tağdiş olaylarını önlemek amacıyla hazırlanan Türk Gıda Kodeksi Et ve Et Ürünleri Tebliği\'nde yer alan hükümlere göre, artık yeni dönem başladı. Bu kapsamda Sakarya\'da tebliğe uymayanlara ceza yağacak.

Yenihaber: "Yeni Kriz Kapımızda"

AdaRay\'ın devreye girmesiyle trafik felç olacak. Gar ve Arifiye arasında çalışacak AdaRay şehiriçi trafiğinde yeni kriz yaratacak. 15 Dakikada bir çalışacak olan AdaRay birinci ve ikinci geçitlerle, Donatım ve Mithatpaşa\'da büyük yığılma bekleniyor.

Sakarya Halk: "Muhtarın İsyanı"

Erenler Belediyesi tarafından Kozluk Mahallesi muhtarlık binası için yıkım kararı alındı. Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Muhtar Cemalettin Yazıcı, daha öncesinde faalieyet göstermesine izin verilen hizmet binasının yıkılma kararının arka planında farklı sebeplerin olduğunu iddia etti. Yazıcı, "Yeşil alana bina yapılmasına izin veren Erenler Belediyesi, hiçbir yasal dayanağı olmamasına rağmen muhtarlık binasını yıkıyor" dedi.

Bizim Sakarya: "Sağlıkta Devrim Bu mu?"

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi\'nde endoskopi çilesi. Diğer hastanelerden bazı uzman hekimler geçici olarak bu servise atanmasına rağmen, durumu acil olan hastalara bile 7 ay öncesine randevu verilemiyor.

Adapostası: "Kıyıları Halka Verin"

Sapanca Gölü çevresi işgal altında. T.C. Kıyı Şeridi Kanununa göre, kıyı şeritlerinin halka kapatılamaz olmasına rağmen Sapanca Gölü çevresine bu yasak uygulanamıyor. Onlarca özel mülk, otel, işyeri hatta jandarma tesisi bile yasağı hiçe sayarak kıyı şeridini ihlal ediyor.

9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]