Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

"Görevimizi Gururla Teslim Edeceğiz"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aylık Olağan Meclis toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Vekili İrfan Sezer başkanlığında toplandı. Toplantıya belediye başkanları, meclis üyeleri ve daire başkanları katıldı.

9 ilave madde ile birlikte 41 maddenin görüşülerek karara bağlandığı meclise sonradan katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran veda konuşması yaptı. Konuşmasında 15 yıllık görev süresince yapılan yatırımlarla Sakarya’nın geleceğine yön verdiklerini ifade eden Duran “Altyapı ve üst yapıda devrim yarattık. Sakarya’nın dört bir yanını duble yollarla çevirdik. Asfalt çalışmasına ağırlık vererek, köylerimizi çamurlu yollardan kurtardık. Yolların yüzde 80’ni asfaltlandı. Sadece 2008 yılında 17 trilyonluk sıcak asfalt döktük. Yağmursuyu sorunlarını büyük ölçüde ortadan kaldırdık. Eskiden SSK ve Devlet Hastanesini su basardı. Şimdi o görüntülerden eser kalmadı. Şehrimiz Kent Meydanıyla, Orman Parkıyla ve Kent Parkıyla yepyeni bir görünüme büründü.
Yatırımlarımızı kentimizin ihtiyaçları doğrultusunda yapmaya gayret gösterdik. Şehrimiz yepyeni bir şehirlerarası otoparka kavuşuyor. Elektrik enerji santrallerimizle kendi elektriğini kendisi üreten bir şehir olacağız. Yeni halin projesini hazırladık. Son olarak şehre yeni bir park daha kazandırıyoruz. 32 Evler Köprüsü ile Mithatpaşa Köprüsü arasına yeni bir park yapıyoruz. 15 yılda bu şehre birçok hizmet kazandırdık. Bütün bu hizmetleri birlikte aldığımız kararlarla gerçekleştirdik. Sakarya’mız deprem görmesine rağmen yapılan hizmetlerle Avrupa şehirleri arasındaki mesafeyi kapattı. Yeni gelecek arkadaşımıza görevimizi gururla teslim edeceğiz” dedi.

Başkan Duran yapılan tüm hizmetlerde meclis üyelerinin ve belediye çalışanlarının emekleri olduğunu belirtti. Başkan Duran, tüm çalışanları ile gurur duyduğunu ifade ederek meclis üyelerinden halellik istedi.

14 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle