Görenleri Şaşkına Çeviren Bisiklet

Adapazarı'nda yaşayan 19 yaşındaki İsmail İnce, dünyanın en uzun tek kişilik bisikletini imal etti. 3 metre 20 santim boyundaki bisikletiyle dolaşan İnce'yi görenler büyük şaşkınlık yaşıyor.

Adapazarı'nda mobilya döşemecisinde çırak olarak çalışan ortaokul mezunu İsmail İnce, oturduğu binanın merdiven boşluğunda 3 metre 20 santim uzunluğunda bir bisiklet imal etti. Tüm parçalarını kendisi tasarlayan gencin imal ettiği bisikleti görünler büyük şaşkınlık yaşıyor. Otomobil boyundaki bisikletiyle dolaşmaya çıkan İnce, tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Guinnes Rekorlar Kitabı'nda yaptığı incelemede 5 metre 20 santim uzunluğunda 4 kişilik bir bisiklete rastladığını belirten İnce, kendi imal ettiği tek kişilik bisikletin dünyada ilk olduğunu söyledi. Bisikletinin Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmesi için başvuru yapacağını dile getiren İnce, bisikletin büyük ilgi çektiğini ifade etti. Bisikleti evlerinin merdiven altında imal ettiğini anlatan İsmail İnce, "Benim çocukluğumdan beri bisikletlere karşı ilgim vardı. İlgi çekmek için uzun bisiklet yapmaya karar verdim. Merdiven altında planlar çizerek bu bisikleti yaptım. Her şeyini kendim yaptım. Babam ve annem bana gülmüşlerdi. Ancak ben bunu başardım. Guinnes Rekorlar Kitabı'nı incelediğimde 4 kişilik 5 metre 20 santim uzunluğunda bir bisiklet olduğunu gördüm. Benim yaptığım gibi tek kişilik bu kadar uzun bir bisiklet yok. Rekor için başvuracağım" dedi.

İnce, bisikletin kendisine 175 YTL'ye mal olduğunu belirterek, isteyen olursa 300 YTL'ye satabileceğini söyledi. Değişik projelerinin olduğunu da söyleyen genç, bunları da hayata geçireceğini kaydetti.

Baba İbrahim İnce ise, oğlunun yaptığı bisikleti ilk gördüğünde annesiyle birlikte çok güldüklerini ifade ederek, "Ben kendisine sürekli kızıyordum. Boş işlerle uğraşma diye. Ancak bu bisikleti yaptı. Bize gösterdiğinde çok güldük. Oğlumun büyük yeteneği var" diye konuştu.
14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]