Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Girişimci adayları sertifikalarını SATSO'da aldı

Girişimci adayları için, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ve Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasındaki protokol gereği eğitimler devam ediyor. SATSO’da düzenlenen girişimcilik kursları ile 4 yılda toplam bin 510 kişi eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı.

2015 yılında gerçekleştirilen protokol kapsamında da gerçekleştirilen eğitimler neticesinde SATSO’da gerçekleştirilen törenle 100 girişimci adayına daha sertifikaları verildi. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene, Sakarya Vali Yardımcısı Ahmet Yurtseven, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, KOSGEB Genel Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu, SATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç, Sakarya İŞKUR Müdürü Tekin Kaya, MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, KOSGEB Şube Müdürü İsmet Çalışkan, KGF Sakarya Şube Müdürü Murat Osman Kıcıman, Teknokent Müdürü Tahsin Engin, il protokolü ve girişimci adayları iştirak etti.

Sakarya’nın hızla geliştiğini aktararak konuşmasını sürdüren Kösemusul, “Şehrimizi çok daha iyi seviyelerde görmek için paydaşlarımızla birlikte gayretli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Eğitim ve istihdamda en önemli nokta olan girişimciliği iş dünyası olarak çok önemsiyoruz. SATSO olarak yeniliklerin peşinden koşan, üreten, çalışan insanlarla, destek olacak kurumları buluşturmak temel hedefimizdir. Bu kapsamda, Sakarya’mızda girişimci sayımızın daha da artmasını istiyor ve girişimcilerimizi destekliyoruz. Tamamladığınız eğitim için sizleri tebrik ediyorum. Eğitiminizin sonucunda sizler de firmalarınızı kuracak ve inşallah SATSO Ailesinin birer ferdi olacaksınız” şeklinde konuştu. Girişimcilik kültürünün yaygınlaşması için daha çok çalışacaklarını belirten Başkan Mahmut Kösemusul, “Zamanın ruhunu iyi okumak, çalışmalarımızı zamanın koşullarına uygun bir biçimde güncellemek hayati öneme sahiptir. Kendimizi ve kurumlarımızı yenilemek zorundayız. Çok hızlı bir değişimin içindeyiz. Bu değişim ivmesine en büyük desteği inanıyorum ki sizler vereceksiniz. Geleceğe nasıl bakıyoruz, gelecekten ne bekliyoruz? Bu geleceğe yetişmek için kendimizi hem bireysel hem kurumsal olarak nasıl geliştiriyoruz? Bu soruların cevabını SATSO’nun geleceği, Sakarya’nın geleceği olan sizler açısından da düşünüyoruz. Girişimcilerimizi de bu anlamda yürekten destekliyoruz. Her fırsatta ifade ettiğim gibi; Sakarya’mızın büyümesi demek; Türkiye’nin büyümesi demektir. Sakarya’mızın başarısı, ülkemizin başarısı olacaktır. Sakarya’mızın geleceği girişimcilerimizin risk alarak ve inanarak, yılmadan gerçekleştireceği başarılı çalışmalarda saklıdır. Şehrimizin ve ülkemizin geleceği için gerçekleştireceğiniz tüm çalışmalarda üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle