\'Gezi Parkı\' eylemcilerinin yargılanmasına devam edildi

Oyun parkı
Gezi taşımacılığı
adapazarı gezi tur hizmetleri
Adapazarı Olimpos Gezi Turu Fi…
Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek verip, Sakarya’da gösterilere katıldıkları iddiasıyla haklarında gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlamasıyla dava açılan 24 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Sakarya 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuksuz yargılanan 22 sanık katılmadı. Duruşmada, M.T. ve Ş.K. isimli sanıklar ile bazı sanıkların avukatları hazır bulundu. Duruşmada savunmasını yapan M.T., Taksim Gezi Parkı olaylarında Türkiye genelinde 6 kişinin öldüğünü ve polisin orantısız güç kullandığını gördüğünü ileri sürerek "Vatandaş olarak tepkimi koymak için eyleme katıldım. Suç işleme kastıyla hareket etmedim. Beraatimi istiyorum." dedi.

Sanık Ş.K. ise eyleme üyesi bulunduğu TKP ile birlikte katıldığını belirtti. Eylem için özel bir çağrının yapılmadığını öne süren Ş.K., suç kastıyla hareket etmediğini ve kimseye hakarette bulunmadığını öne sürdü. Ş.K.\'nin avukatı da suç unsurlarının oluşmadığını belirterek beraat talebinde bulundu.

Mahkeme, ifadesi alınamayan sanıkların bir daha ki duruşmada hazır edilmesi için talimat yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.