Genel Sekreter Sağlam, Çağrı Merkezi’nden vatandaşı aradı

Çağrı Merkezleri
Çağrı Merkezleri
Merkezi su arıtma sistemleri
Sakarya lazer merkezi
8 yıl önce
Sakarya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Salih Sağlam, hasta memnuniyeti ölçümü yapan Genel Sekreterliğe bağlı çağrı merkezini ziyaret ederek vatandaşların hastane hizmetleriyle ilgili memnuniyetlerini sordu.

Genel Sekreterlik bünyesinde 7 kişilik ekiple “Hasta Memnuniyet Anketi” çalışmasını sürdüren Çağrı Merkezi, il genelinde bulunan hastanelerde tedavi gören hastaların memnuniyet düzeylerini belirliyor. Çağrı Merkezi’ndeki çalışmaları inceleyen Genel Sekreter Sağlam, acil servisten hizmet alan bir vatandaşı da arayarak “memnun kaldınız mı?” diye sordu. Memnuniyetini ifade eden vatandaşa kendisini de tanıtan Genel Sekreter Sağlam, “bu tür çalışmaları, hizmet kalitemizi daha da arttırmak için devam ettireceğiz, amacımız daha iyi hizmet, sağlık çalışanlarımız özverili bir şekilde çalışıyorlar; ancak aksaklıklar olduğunda da gerekeni yaparız” diye konuştu. Genel Sekreter’in aramasıyla önce şaşkınlık duyduğunu ifade eden vatandaş, gösterilen ilgi ve hassasiyetten dolayı da teşekkürlerini sundu.

Hizmet Kalitesi Artıyor
Genel Sekreter Hasan Sağlam, acil servis, poliklinik ve servislerden hizmet alan hastaları telefonla arayarak sorular yönelten çağrı operatörlerinin, sisteme girilen verilerle sağlık hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalara önemli katkı sağladığını da söyledi.
Türkiye çapında arama ve görüşme oranı açısından oldukça başarılı bir seviye yakalayan çağrı merkezi, Ekim ayı’nda 11 bin 86 kişiyle görüştü.

Hastane çalışanlarının davranışları, genel temizlik, yemek servisi gibi hizmet aldığı alana göre değişen soruların yöneltildiği anketler, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu’nca inceleniyor.