Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Birimi Türkiye İkincisi Oldu

Okul Sporları müsabakalarının sevk ve idaresi 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığından Gençlik ve Spor Bakanlığına geçmiş olup 10 yıldır Gençlik be Spor Bakanlığı uhdesinde Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirilmektedir. Günümüze kadar gelen 10 yıllık süre zarfında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sakarya İl Mili Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonu ile yürütülen okul sporları çalışmaları İlimizin her yıl ülke sıralamasında İlk 5 içerisinde yer almasını sağladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılan değerlendirme kriterlerine göre bu yıl Sakarya’da öğrenim gören yaklaşık 180.000 öğrenciden 60.000 öğrencinin lisanslı şekilde spor yapması sağlanarak ve her üç öğrenciden bir tanesi okul sporları organizasyonlarına dahil edildi.
Bu çalışmalar 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılında okul sporları alanında İlimizin ‘’Türkiye İkincisi’’ olmasını sağlayarak büyük bir başarı elde etti.
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında önceki yılların üzerine koyarak daha başarılı bir tabloya ulaşabilmek adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Okul Sporları Birimi tarafından “Bu başarıda pay sahibi olan kurum Müdürlerimize, İl Spor dalı temsilcilerimize, öğretmenlerimize, antrenörlerimize, hakemlerimize , kıymetli ailelerimize ve onların emaneti değerli sporcu öğrencilerimize teşekkürü borç biliriz.” ifadeleri kullanıldı.
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise “ Okullarda spor kültürünü ve olimpizm ruhunu yaygınlaştırmak, Uluslararası okul sporları müsabakalarında ülkemizi başarıyla temsil etmek en büyük şiarımızdır. Alt yapı ve yetenek tespiti projeleri hazırlayarak yetenekli öğrencileri keşfetmek adına kurum olarak hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren İnanç, ayrıca; yerel, ulusal ve uluslararası müsabaka ve organizasyonlar için kısa, orta ve uzun vadeli plan ve programlar içinde çalıştıklarını ifade etti.
Gerek okul sporlarında gerekse diğer tüm organizasyon ve faaliyetlerimizde her daim desteklerini bizlerden esirgemeyen Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, kurumumuz ile işbirliği hususunda gerekli her türlü desteği veren başta Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz olmak üzere tüm kurumlarımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz.
Ve yine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli olarak yürüttüğümüz okul sporları faaliyetlerine ait başarımızdaki katkılarından ötürü başta il milli eğitim müdürümüze ve onun şahsında tüm ekibine,
bu yarışda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, özellikle okul sporları birimimize, antrenörlerimize, beden eğitimi öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve onların değerli ailelerine çok teşekkür ederiz” açıklamalarını yaptı.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]