Geleneksel Ramazan geceleri yaşatılıyor

Adapazarı Belediyesi Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği “Mahallemde Şenlik Var” etkinliği Adapazarı’nın yeni mahallerinden olan Kayrancık Mahallesi’nde yapıldı.

Ailelerin ve özellikle çocukların yoğun ilgi gösterdiği gecede mahalle halkı keyifli bir akşam yaşadı. Ramazan gecelerinin olmazsa olmazı Hacivat ve Karagöz gösterisi ile Aşuk ve Maşuk gösterisi de çocukların ilgi odağı oldu. Şenlikte Ramazan ayının anlamına yakışır geleneksel dokumuza uygun eğlence ve ikramlar yapıldı.

Nostalji Yaşadılar

Kayrancık Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Tasavvuf Müziği Dinletisi, Meddah Orta Oyunu, Karagöz Hacıvat, Aşuk ile Maşuk Gösterisi yapıldı. Çocuklar için hazırlanan Şişme Oyun gruplarından çocuklar ücretsiz yararlandı. Geç saatlere kadar devam eden etkinliklerde mahalle sakinleri kendileri için seçilen nostalji müzikleriyle de ayrı bir keyif yaşadı. Etkinliklere katılanlara Adapazarı Belediyesi tarafından eski Ramazanların vazgeçilmezi olan Pamuk Şeker, Osmanlı Şerbeti ve macun ikramı yapıldı. Adapazarı Belediyesi böylelikle Ramazan ayının anlamına yakışır geleneksel dokumuza uygun etkinlik ve ikramlarla Kayrancık halkına nostalji yaşattı.

22 Haziran Korucuk’ta


Ramazan ayı etkinliklerinin devamında 22 Haziran Çarşamba Korucuk Mahallesi muhtarlık önü ve 27 Haziran Pazartesi Hızırtepe Mahallesi Kapalı Pazar alanında şenlik yapılacak.

ramazan bayramı
6 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]