Gazeteci Bulut, ödülünü TBMM'de aldı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencisi ve gazeteci Tarık Bulut BYEGM’nin düzenlediği yarışmada araştırma dalındaki birincilik ödülünü TBMM’de gerçekleştirilen törenle aldı.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) 94. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen 29.Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi. TBMM Tören Salonunda düzenlenen törende Yerel Haber, Makale-Yorum, Köşe Yazısı, Mizanpaj, Araştırma, Röportaj, Haber Fotoğrafı, Türkçenin Doğru Kullanımı, Yerel İnternet Haber Sitesi, Radyo Haber Programı ve Televizyon Dalların da dereceye girenlere ödülleri Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, BYEGM Genel Müdürü Murat Karakaya’nın yanısıra kamu kurum ve kuruluşlarının, akademi ve medya dünyasının önemli isimleri tarafından takdim edildi.

BYEGM tarafından geleneksel olarak yerel medya mensuplarının teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen ve bu yıl 29’uncusu gerçekleştirilen Yerel Medya Özendirme Yarışmasında medyanın ve akademinin önde gelen isimlerinden 30 jüri üyesinin yaptığı değerlendirme sonucu toplam 11 dalda 33 eser ödüle layık görüldü.

Sakarya\'dan Tarık Bulut Araştırma dalında Sakarya Yenihaber Gazetesi\'nde yayımlanan "Şehirde Molozlar Kalktı Ama Gönüllerdeki Enkaz Duruyor" adlı çalışması ile birinci olmuştu. Bulut\'a ödülü Murat Karakaya tarafından takdim edildi. Dördüncü ödülünü alan Bulut mutluluğunu dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Aynı törende yine Sakarya’dan gazeteci Engin Arapoğlu’da köşe yazısı dalında ödülünü aldı.
8 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]