Fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Sakarya için 8 Şubat Salı günü kuvvetli yağış ve fırtına beklendiğini duyurdu. Yüksek kesimlerde ise kar bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, rüzgarın, Marmara bölge geneli Pazartesi öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
8 Şubat Salı günü sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyinden başlayarak kuvvetli rüzgarın yönünün kuzey ve kuzeydoğuya (poyraz) döneceği 09.02.2022 Çarşamba sabah saatlerine kadar kuvvetli, Marmara Bölgesi’nin kuzey kesimlerinde kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Öte yandan 8 Şubat Salı ve 9 Şubat Çarşamba günleri Sakarya'da kuvvetli yağış uyarısı da yapıldı. Yağışların yüksek kesimlerde ve Hendek-Kocaali bölgesinde etkili olabileceği değerlendiriliyor. 

11 ay önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]