Fırat Çakıroğlu Sakarya'da anıldı

Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Çakıroğlu için Sakarya Üniversitesinde bir yürüyüş düzenlendi.

Ege Üniversitesi'nde, 20 Şubat 2015 tarihinde iki grup öğrenci arasında çıkan kavgada öldürülen Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için ölümünün birinci yıl dönümü nedeniyle Sakarya Üniversitesinde bir yürüyüş düzenlendi. Helikopter pistinde toplanan yaklaşık 250 kişilik grup sloganlar eşliğinde Sakarya Şehitliğine kadar yürüyüş düzenledi.

Şehitliğe gelen ülkücüler, Saygı Duruşu’nun bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sakarya Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Serdar Ulu yaptığı açıklamada, “Kardeşimize yapılan bu kahpe saldırıyı hiçbir zaman unutmayacağız. Gerekli hesabı yargı yoluyla da inşallah soracağız. Rabbim bizim adımızı inşallah bu hainlerden hesap soracaktır, kimsenin gözü arkada kalmasın. Fırat Kardeşimiz sizin gibiydi, bizim gibiydi. Kendisini ülkesine, vatanına, milletine adamış bir delikanlı idi. Allah onun şehadetini kabul etsin. Allahım inşallah bize de şehadet şerbetini içmeyi nasip eder. Biz vatanımız ve milletimiz için ölmeye hazırız” diye konuştu.

Konuşmanın sonrasında bir öğrenci tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

İHA

6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]