Ferizli'de Tarlalar Suya Kavuşuyor

Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, ilçenin Karatoprak mevkiinde Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından 10 kilometrelik alanda yürütülen tarla sulama kanalları çalışmalarında sona gelindiğini belirterek, yapılan çalışmanın sonlandırılması ile tarlaların suya kavuşacağını söyledi.

Başkan Kaşkaş, Ferizli ilçesinin son yıllarda gösterdiği atılıma rağmen hala ilçe ekonomisinin tarıma dayandığını ve bu nedenle bu çalışmaların ilçe halkı için hayati bir önem taşıdığını belirtti. Kaşkaş, "İlçemiz Karatoprak mevkiinde devam eden tarla kanal çalışmalarında sona gelinmiştir. Ferizli Belediyesi ve Kaymakamlığımızın desteği ile yürütülen bu çalışmalar önümüzdeki günlerde ilçenin başka bölgelerinde de devam edecek. İlçemizde yapılan tarla sulama kanalı çalışmaları için Köy Hizmetleri İl Müdürü Samih Tosunoğlu ve kurumun çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

Başkan Kaşkaş, bir yandan ilçenin sanayileşmesi için belediye olarak çalışma yürüttüklerini belirtirken öte yandan ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutan tarımın da kalkınması için çalışma sürdürdüklerini söyledi. Kaşkaş, “Biz belediye olarak Köy Hizmetleri'nin yaptığı çalışmaya elimizden gelen yardımı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu çalışma bizim ilçemiz için çok önemli. Bu nedenle çalışmalar bitinceye kadar her konuda desteğimiz devam edecek" şeklinde konuştu.

Köy Hizmetleri İl Müdürü Samih Tosunoğlu da ilçede yürütülen çalışmaları denetlerken belediye ve ilçe kaymakamlığını ziyaret etti. Çalışma süresince kurumlarına gösterdikleri ilgi ve yardımlardan dolayı Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş ve Ferizli Kaymakamı Selda Dural'a teşekkür eden Tosunoğlu, “Hem belediye hem de kaymakamlık bize her konuda destek veriyor. Bu konuda gösterdikleri ilgi, heyecan ve duyarlılık bizi de mutlu ediyor” dedi.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
750963bca36c0a65912f690fa0d3c732@