Ferizli’nin Gölkent Mahallesinde İlk Yardım Kursu Açıldı

Ferizli Belediyesi ve Ferizli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Gölkent Mahallesinde ilk yardım kursu açıldı. Meydana gelebilecek acil durumlarda ilk yardım yapabilecek bireylerin oluşması amacıyla açılan kursu Başkan Soğuk ziyaret etti ve kursiyerlere başarılar diledi.

Açılan kursta; ilk yardımın temel uygulamaları, ilk yardımla ilgili kavramlar, acil durumlarda ne yapılması gerektiği, hasta veya yaralıların taşınması, kırık çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım gibi konularda teorik eğitimin yanı sıra uygulamalı eğitim de veriliyor. Ferizli Belediyesi, meslek edinme kurslarının yanında kişisel eğitim kursları da açarak vatandaşlara desteğini sürdürüyor. Bu sayede Ferizli halkı meslek ve kişisel alanda kendini geliştirme fırsatı buluyor. Aynı zamanda edindikleri bilgiler ve aldıkları sertifikalar sayesinde kolay iş bulma imkânına da sahip oluyorlar.

Ferizli’de Şuana kadar birçok kurs açtıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ilk yardım kursunun amacına değindi. Soğuk, bu eğitim sonunda kursa katılım sağlayan vatandaşlarımız ilk yardım hakkında bilgi, beceri ve deneyim kazanacaklar. Vatandaşlarımız olası acil durumlarda ilk müdahalenin nasıl yapılacağını öğrenip, hayat kurtarma konusunda oldukça bilgi sahibi olacaklar, dedi. Kursiyerlerle sohbette eden Başkan Soğuk, bu kursun anlam ve önemi çok büyük. Kursu bitirdiğinizde acil durumlarda ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiğini öğrenerek deneyim kazanacaksınız. Vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve destek olmak için, yine sizlerden gelen talepler doğrultusunda da kurslar açmaya devam edeceğiz. Hepinize başarılar dilerim, dedi.

7 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
304c1058dbad5cf820f3d259ede1e381@