Ferizli’de uygulanması planlanan 18 İmar planı konuşuldu

Ferizli Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı, Ferizli Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Birkaç gün önce Sur ’da Şehit düşen Fatih Efiloğlu için Şehidimize Allah’tan Rahmet Milletimize ve Ailesine de Başsağlığı dilendi. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlandı.

İlk olarak gündem dışı konuşmalara yer verilen toplantıda genel olarak Ferizli’de uygulanması planlanan 18 İmar planı konuşuldu.

Gündem dışı konuşmaların ardından söz alan Başkan Soğuk 18 İmar planı uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu. Ferizli’nin hızlı bir şekilde büyüdüğüne dikkat çeken Başkan Soğuk, Ferizli’mizi geleceğe taşımak için bir adım atmak istedik. Amacımız çarpık yapılanmanın olmadığı, planlı büyüyen bir Ferizli inşa etmek. Bu sayede çarpık yapılaşmayı engelleyeceğiz ve değersiz alanlara da değer katacağız. Buradan muhalefette olmak üzere tüm Meclis Üyelerimize dik duruş sergiledikleri için çok teşekkür ediyorum. Biz Ferizli’mizin geleceğini planlıyoruz, 18 uygulamasının zor olacağını hatta bir Belediye Başkanı için ilk 5 sene bir cinayet olabileceğinin de farkındayız. Bu uygulamayı ben makam için değil Ferizli’nin geleceği için istiyorum. Herkes olumlu olumsuz haber yaparak halkı tedirgin etti, ancak basına yansıyacak tek yer Ferizli Meclisi ve Büyük Şehir Meclisidir. Çünkü uygulamanın esası sadece orada bilinir ve basına yansıtılır. Bu bölgelerde önümüzdeki senelerde yapılacak olan Liman çalışması, BMC, Yerli Otomobil ve OSB si ile büyük patlama olacaktır. Biz Ferizli Belediyesi olarak Büyük Şehir Belediyemizden yetkiyi aldık. Tekrar bir komisyon kuracağız ve bir bölge tespit ederek o bölgeye yolları ile birlikte 18 İmar planını uygulayacağız. Daha sonra halkımızın onayına sunup uygulanmış halini göstereceğiz. Dedi.

Gündem dışı konuşmaların ardından 3 gündem görüşülerek karara bağlandı.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
b2c7c8ba7b831d8445e9743e33dc7c89@