Ferizli’de protokol ve halk bayramlaştı

Ferizli’de protokol ve halk bayramlaşması bayramın ikinci günü saat 14.00’te Ferizli Koca Çeşme Parkı’nda gerçekleştirildi.

Programa İlçe Kaymakamı Fatih Kurt, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Garnizon Komutanı Salim Çetinkaya, Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, İlçe Emniyet Amir Vekili Ümit Kartepe, Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, Muhtarlar derneği başkanı yaşar Bakırtaş ve mahalle muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Protokol ve halk bayramlaşması yaklaşık bir saat sürdü. Ardından ilçe protokol üyeleri bayramlaşma programına bir dizi ziyaretlerle devam etti.

Kurban Bayramı’nın ülkeye, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni eden İlçe Kaymakamı Fatih Kurt, "Bugün ekonomimize yapılan saldırının bayrağımıza ve ezanımıza yapılan saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Amaçları Türk milletini dize getirmek, esir almaktır. Ancak biz boynuna boyunduruk vurulmasındansa; boynunun vurulmasını tercih eden bir milletiz. İnanıyorum ki tüm bu oyunlar aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuuru karşısında sonuçsuz kalacaktır. Kurbanlarımızı kestik, keseceğiz. Ancak vatanı kurban etmeyeceğiz. İstikbalimizi kurbanlık yerine koydurmayacağız. Bu vesile ile değerli Ferizli halkının ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı bir kez daha tebrik ediyorum. Saygıyla selamlıyorum. Ailelerinizle beraber hayırlı, huzurlu bayramlar diliyorum” dedi.

Bayramların kardeşlik ve dayanışma gibi manevi duyguların yaşandığı özel günler olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk “öncelikle bizleri yine bir Kurban Bayramı’na ulaştırdığı için, bir arada olmamızı sağladığı için Yüce Rabbime şükrolsun. Son zamanlarda ülkemize yönelik artan ve gelişen kirli, kumpas dolu ekonomik oyunlar karşısında, tıpkı burada ki tabloda olduğu gibi, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Milletçe buna her zamankinden çok ihtiyacımız var. Bu şuur içerisinde olduğumuz müddetçe Yüce Allah’ın yardımıyla yedi düvel bir araya gelse bize diz çöktüremez. Bu millet necip bir millettir. Gücünü tarihinden alan, tarihi kahramanlıklarla dolu bir millettir. Böyle bir milletin evladı olduğumuz için, mukaddes İslam dinin birer mensubu olduğumuz için Rabbimize hamdolsun. Rabbim devletimizi, milletimizi, tüm güvenlik güçlerimizi korusun. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Kestiğimiz ve keseceğimiz Kurbanlarımızı kabul buyursun. Sizlere ailelerinizle ve sevdiklerinizle beraber hayırlı ve huzurlu bayramlar diliyorum.” Diye konuştu.
5 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
44708009ad7b1dfa627f30794dd78baf@