Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Fabrikayı soyan hırsız yakalandı

Soğucak 3.OSB'de bulunan bir fabrikadan 21 Şubat günü toplam değeri 385 bin lira olan demir merdiven, sac kıvırma makinesi, hamur soğutma grubu, 6 adet havalandırma davlumbazı ile motoru ve 150 metre uzunluğunda çelik köşebentler çalındı.

İhbar üzerine harekete geçen Söğütlü İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ile JASAT dedektifleri kısa süre içerisinde yaptığı titiz incelemeler sonucunda failin kimliğini belirledi.
Olay yerinde buldukları delillerden yola çıkan JASAT dedektifleri yaptıkları incelemeler sonucunda olayın failinin kendisini A.K. olarak tanıtan ve gerçekte N.K. olduğu belirlenen şahsın olduğunu tespit etti.
Şahıs Jandarmanın operasyonu sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahsın yapılan sorgulamasında; 18 suçtan arama kaydının bulunduğu ve toplam 15 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edildi.
Jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanan N.K. kesinleşmiş 20 yıl 6 ay ceza kararına istinaden Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi. 

1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle