Eymen bebek için toplanan yardımlar vakfa devredildi

Bebek ve Bebe Gereçleri
Bebek ve Bebe Gereçleri
Bebek odası
bebek uyku setleri
4 yıl önce
Sakarya Valiliği, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastalığına yakalanan ve gördüğü tedavi sonucunda vefat eden 8,5 aylık Eymen Çapkın'ın için toplanan paraların, yardıma muhtaç hastalara kullanılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Metin (32) ve Neziha Çapkın (31) çiftinin, ilk bebekleri 8,5 aylık Eymen'in rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yaklaşık 4 ay önce hayatını kaybettiği anımsatıldı. Eymen Çapkın'ın tedavisi için şehirdeki futbol kulüplerinden, yardımseverlerden Türkiye genelinde yardım kampanyası başlatıldığı aktarılan açıklamada, "Tedavisi için paraya ihtiyacı olan Eymen bebek adına toplanan yardımlar, evladımızın vefatı sebebiyle Valiliğimiz ve kaymakamlıklarımızın denetimindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının resmi hesaplarına devredilmiştir. Yine geriye kalan tüm para yardıma muhtaç hastalarımıza şifa olması için kullanılmıştır." denildi.

Sakarya'da Metin (32) ve Neziha Çapkın (31) çiftinin, ilk bebekleri Eymen'e doktorlar tarafından, "Tip1 Spinal Müsküler Atrofi (SMA) - Gevşek Bebek Sendromu" teşhisi konulmuştu. Baba Metin Çapkın, bebeğinin hastalığının tedavisi için gerekli olan 561 bin doların karşılanması için yetkililerden yardım beklediğini ifade etmiş ve Valilik izniyle yardım kampanyası başlatılmıştı. Bebek Çapkın, tedavi gördüğü hastanede mayıs ayında yaşamını yitirmişti.