Evini Yenilemek İsteyenlere 50.000 TL'ye Kadar Kredi!

TOBB ve Halk Bankası iş birliği ile düzenlenen "Evini yenile Türkiye" kampanyasının tanıtım toplantısı Adapazarı'nda yapıldı.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Halk Bankası iş birliğiyle düzenlenen kampanyanın değerlendirme toplantısı Adapazarı Elegant Cafe'de yapıldı. Toplantıya SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, SATSO Meclis Başkanı Engin Özkoç, Halk Bankası Adapazarı Şube Müdürü Cafer Düğün, AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, SATSO Meclisi üyeleri, iş adamları ve firma temsilcileri katıldı.   

Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Halk Bankası işbirliğiyle düzenlenen kampanyanın doğalgaz sektörünün yanı sıra, inşaat, ev ve dekorasyon sektörlerine de büyük bir canlanma getireceğini söyledi.     

Kara Buluttan Nasibimizi Aldık

Halk Bankası Adapazarı Şube Müdürü Cafer Düğün de ekonomiye katkı sağlamak amacıyla düzenlenen "Evini Yenile Türkiye" kampanyasında banka olarak, Türkiye'deki banka şubeleri arasında kullandırılan kredi oranlarıyla birinci sırada yer aldıklarını kaydetti.

Düğün, kampanya kapsamında Halk Bankası'nda evini yenilemek isteyen tüketicilere cazip oranlarla kredi kullandırılacağını belirterek, "Bu kampanya TOBB öncülüğünde yürütülüyor. İnşaat ve yapı sanayiinde faaliyet gösteren sektör temsilcilerinin de destek verdiği kampanya kasım ayı sonuna kadar devam edecek. Türkiye genelinde şu ana kadar 15 bin bayiyi kapsayacak anlaşma imzalandı. Bu anlaşmalarda yerel olarak yüzde 50 oranında başarı sağlandı. Anlaşma veya protokole şüpheyle bakan bir kısım bayilerimiz olması sebebiyle bu kampanyayı yeniden ilgililerin bilgisine sunmak istedik. İş adamlarımızdan yakın ilgi ve destek bekliyoruz. Sektörde en fazla pay alan firmalarımız kampanyaya dahil edildi. Tanıtımda ve diğer organizasyonlarda Türkiye'nin üzerini kaplayan kara buluttan nasibini bu kampanya da aldı. Yeterli tanıtım yapılamadığı için başarı oranı beklediğimizin altında kaldı" diye konuştu.  
Türkiye Çapında Birinci Sırada Geliyoruz

Bankanın masraflı ve masrafsız kredi seçenekleriyle 12, 24 ve 36 aya kadar vade imkanı tanıdığını kaydeden Düğün, kullandırılan kredilerin büyük bir çoğunluğunda kefil talep etmediklerini dile getirdi. Şubelerinin kampanya kapsamında kullandırılan kredi oranlarında büyük başarı elde ettiğini ifade eden Düğün, ''Kampanya kapsamında kullandırılan kredi oranlarında Türkiye'deki bütün şubeler bazında birinci olduk. Türkiye çapında birinci sırada geliyoruz. Şubemiz 1 milyon TL'nin üzerinde kredi kullanılmasını sağlayarak 75 kişiye ulaştı. Şube olarak hedefimiz 10 milyon TL'lik hacim oluşturmak ve ikinci etapta da 20 milyon TL'lik hacme ulaşmak. Kampanya kasım ayı sonunda sona erecek ama ikinci kez uzatılacağını düşünüyorum. Sanıyorum bahar aylarında kredi kullanımı daha da artacak. Şu anda Adapazarı'nda binlerce konut tamamlanmamış durumda. Bütün kooperatifleri gezdik. Birçok kooperatifin kaba inşaatı bitmiş ama finansman sıkıntısı sebebiyle ince işçiliğe başlanmamış. Önemli bir potansiyelin bizi beklediğini düşünüyorum'' dedi.  
50.000 TL'ye Kadar Kredi!

Adapazarı Gaz Dağıtım AŞ Pazarlama Müdürü Mücahit Alkan ise Sakarya'da 14 bin 471 kişinin kuruma yeni abone olduğunu belirterek, ''Ancak tesisat maliyetleri sebebiyle doğal gaz kullanımına geçemediler. Evini Yenile Türkiye Kampanyası kapsamında kullandırılacak krediyle tesisat dönüşümlerinin yapılacağına inanıyoruz'' diye konuştu. 

Kampanyanın tanıtım kampanyasında yer alan inşaat, mobilya, beyaz eşya gibi sektörlerin de temsilcileri söz alarak kampanyanın sektörlerine büyük bir canlılık getireceğini söylediler.    

Kampanya kapsamında Halk Bankası evini yenilemek isteyen tüketicilere 12, 24 ve 36 aylık vade seçenekleriyle 50 bin TL'ye kadar kredi kullandırıyor. 
Kredi kartına evden eve nakliyat
kredi kartı ile tüp satan firmalar
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]