Esnaflara uyarı: Ramazan ayını kötüye kullanmayın

İkaz ve uyarı levhaları
ramazan
9 yıl önce
Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, Ramazan ayının esnaf ve sanatkar için en güzel fırsatlardan biri olduğunu belirterek, artan talebin kötüye kullanılmaması gerektiğini söyledi. 

Alişan, yaptığı açıklamada, Ramazan ayının tüm müslümanlar için bolluk, bereket ve paylaşma ayı olduğunu ifade ederek bu ayda kardeşlik duygularının daha da pekiştiğini vurguladı. Ramazan ayının esnaf ve sanatkar için de en güzel fırsatlardan biri olduğunu dile getiren Alişan, “Bu zamanlarda evi için alışverişe çıkan halkımız piyasada büyük oranda hareketlilik yaşanmasını sağlar. Bu fırsatı esnaf ve sanatkarlarımız kötüye kullanmadan çok iyi değerlendirmelidir. Esnaf ve sanatkar tüketiciye güler yüzlü hizmetle kaliteli ürünlerini sunarak farkını ortaya koymalıdır. Bu fırsatı kötüye kullanmayan esnaf ve sanatkarımız kaliteli hizmet anlayışı ile uzun zamandır beklediği kazanca ulaşacak ve halkın gözünde saygınlığını korumaya devam edecektir.” dedi. 

Vatandaşlara da çağrıda bulunan Alişan, şunları kaydetti: “Temsil ettiğim esnaf ve sanatkarlar adına halkımızdan isteğimiz Ramazan alışverişlerini ticari hayatı diri tutan esnaf ve sanatkarlarımızdan yaparak onlara sahip çıkmalarıdır. Sizlerin yapacağınız alışverişler hem esnaf ve sanatkarımızı güçlü kılacak hem de şehir ekonomimize katkı sağlayacaktır.”