Esnafımız Korkmuyor

Sakarya'da birbiri ardına açılan büyük alışveriş merkezleri (AVM), esnafı korkutmuyor. Esnaflar, söz konusu AVM'lerin açılmasıyla, esnafın kendisini geliştirme fırsatı bulacağını belirtiyor.

Sakarya merkezde yüzlerce mağazanın bulunduğu pasaj ve çarşı temsilcileri Sakarya Genç İşadamları Derneği'nde (SAGİAD) bir araya geldi. Sakarya'da ticaretin değişen yüzü ve yeni açılan AVM'lerin ticarete etkisi konuşuldu.

Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, son günlerde şehirde birbiri ardına açılan büyük AVM'lerin esnafı korkutmaması gerektiği dile getirildi. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Esnaflarımızın kendilerini en kısa sürede yenilemeleri, iş yerlerini modernize etmeleri, günümüz alışverişine uygun olarak personelini eğitmeli. Açılmış veya açılacak olan AVM'lerin varlığından korkulmaması gerekir. Aksine AVM'lerle rekabet esnasında Sakarya esnafı kendisini daha da geliştirme imkanı bulacak. Bunun için firma bünyelerinde kurumsal yapı ve daha kaliteli hizmet anlayışının gelişmesi gerekir. Çark Caddesi, Bulvar, Uzun Çarşı, Dar Sokak ve diğer pasaj birlikteliklerinin yakın iller dahil bu bölgenin en rekabetçi, çeşit ve fiyat seçeneklerinin ve binlerce irili ufaklı mağazaların bulunduğu ticaret alanı statüsündedir. AVM'ler bu şehrin ticaretine renk katacaklar ve civar illerden de potansiyel müşteri toplayacaklardır. Bu bakımdan da AVM'lerin açılması memnunluk verici olarak görülmelidir."

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]