Esnafa internetten ''terazi'' hizmeti

Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hiz…
Elektronik Terazi - Baskül Satış ve Servis
Elektronik Terazi - Baskül Sat…
Konteynır nakil hizmeti
Elektronik terazi
32 evler manav hizmeti
24 saat kurtarıcı hizmeti

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, üyelerin yürürlüğe giren tartı aletlerinin muayene ve damgalarının işlemlerini odanın resmi İnternet sitesi üzerinden rahatlıkla yapabileceğini söyledi.

Başkan Akdardağan, “Bilindiği gibi ‘Tartı Aletleri Muayene ve Yönetmeliğinde’ birtakım değişiklikler yapıldı. Bakkallarımızın tartı aletlerinin muayene ve damgalama fiyatını bakanlık belirlemiştir.  Çoğunluğu bakkal esnaflarımızda bulunan 3. sınıf terazilerin 5 kilodan 50 kiloya kadar, 50 kilo dahil 36,10 TL artı KDV’dir. 1. Sınıf terazilerde fiyat 60,40 TL, ikinci sınıf terazilerde 48,30, beş kiloya kadar olan üçüncü sınıf terazilerde 24,10 TL, 50 kilo ile 350 kilo dahil üçüncü sınıf terazilerde 42,20 TL, 250 kilodan bin 500 kilo dahil üçüncü sınıf terazilerde 48,30 TL, bin 500 kilo ile 2 bin 900 kilo dahil üçüncü sınıf terazilerde 60,40 TL fiyat belirlenmiştir. Bu fiyatlara KDV dahil edilecek.” Dedi.

Akdardağan, “Tartı aletlerinin periyodik muayene süresi iki yıl olacak ve periyodik muayene süresinin hesaplanmasında damgalandığı yıl esas alınacak, yıl içerisinde hangi tarihte damgalanmış olursa olsun, damgalandığı yıl birinci yıl sayılacaktır. Oda üyelerimize bu konuda yardımcı olmak adına resmi internet sitemizde yetkili firma ile yaptığımız anlaşma gereğince beyannameleri yayınlıyoruz. Bakkal esnafımız www.sakaryabakodasi.or.tr adresini ziyaret ederek ilgili ekrandan ‘Bakkal Terazileri ve Beyannameleri Hakkında’ yayınlanan linkine tıklayarak açılan sayfadan beyannamelerini rahatlıkla doldurabilirler. Detaylı bilgi almak isteyen üyelerimize odamızca da destek verilmektedir. Tüm üyelerimize duyurulur.” diye konuştu.