Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Eski Başkan 4 Kişiye Umut Olacak

Adapazarı'nda üçüncü girişiminde intihar eden ve beyin ölümü gerçekleşen Emlak Komisyoncuları Odası eski Başkanı Keramettin Uçak'ın bağışlanan organları 4 kişiye nakledilmek üzere İstanbul'a götürüldü.

Çark Caddesi'nde kendisine ait emlakçı dükkanında başından tabancayla vurulmuş olarak bulunan ve tedavi gördüğü Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Keramettin Uçak'ın karaciğer, 2 böbreği ve korneaları İstanbul'dan gelen özel ekip tarafından 5 saat süren operasyonun ardından başarıyla alındı.

Operasyonun ardından karaciğer Memorial Hastanesi, bir böbrek Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, diğer böbrek Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve kornealar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bekleyen 4 kişiye nakledilmek üzere ambulanslarla İstanbul'daki hastanelere götürüldü.

Organların alınmasının ardından Uçak'ın cesedi, Cumhuriyet Savcısı'nca otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

31 Ocak'taki olayda Keramettin Uçak, Çark Caddesi Şerefiye Camii karşısında kendisine ait emlakçı dükkanındaki koltuğunda, başından tabancayla vurulmuş halde bulunmuştu. Uçak, 2005 yılında organize suç örgütüne üye olmak iddiasıyla Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği Makas 1 operasyonunda gözaltına alınmıştı. Bir süre Ferizli L Tipi Cezaevi'nde tutuklu kalan Uçak, burada da bileklerini keserek intihara teşebbüs etmişti. Uçak, 22 Ocak'ta da birlikte kaldığı arkadaşı H.Ö. ile ilaç içerek intihara teşebbüs etmişti.

Konuyla ilgili diğer haber için tıklayın.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle