Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Eski Avrupa Karete Şampiyonu'na uyuşturucudan gözaltı

Sakarya merkezli İstanbul, Kocaeli ve Bursa\'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 40\'a yakın şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gözaltına alınanların arasında eski Avrupa Karete Şampiyonu\'nun da bulunduğu öğrenildi. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı\'nın uyuşturucu temin etme ve satışına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa\'da 100 ayrı adrese düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin ifade işlemleri devam ediyor.

Gözaltına alınanların arasında eski Avrupa Karete Şampiyonu S.A\'nın da bulunduğu öne sürüldü. İstanbul\'da gözaltına alınan şüphelinin bir süre önce sporu bıraktığı öğrenildi.

40\'a yakın şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda binlerce uyuşturucu hap ve çok miktarda esrar ele geçirilmişti.

Sakarya merkezli İstanbul, Kocaeli ve Bursa'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 25 kişiden 6'sı tutuklandı. Gözaltına alınanların arasında bulunan eski Avrupa Karete Şampiyonu ise serbest bırakıldı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın uyuşturucu temin etme ve satışına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 21 Mayıs'ta Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa'da 100 ayrı adrese düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 25 şüpheliden 6'sı nöbetçi mahkemece tutuklandı. 9 şüpheliye adli kontrol tedbiri uygulandı.

Eski Avrupa Karete Şampiyonu S.A.'nın da aralarında bulunduğu 10 şüpheli ise serbest bırakıldı. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının serbest bırakılanlarla ilgili itirazda bulunacağı öğrenildi.

Uyuşturucu operasyonunda 3 bin adet uyuşturucu hap, 5 kilogram esrar ve 15 paket bonzai adlı uyuşturucu ele geçirilmişti.
Sakarya merkezli İstanbul, Kocaeli ve Bursa'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda mahkemece serbest bırakılan 19 şüpheli için yeniden yakalama kararı çıkartıldı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın uyuşturucu temin etme ve satışına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 21 Mayıs'ta Sakarya, İstanbul, Kocaeli ve Bursa'da 100 ayrı adrese düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 25 şüpheliden 6'sı 24 Mayıs'ta nöbetçi sulh ceza mahkemesince tutuklanmıştı. 9'u adli kontrolle olmak üzere 19 iüpheli ise serbest bırakılmıştı.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, eski Avrupa Karete Şampiyonu S.A.'nın da aralarında bulunduğu 19 şüphelinin serbest bırakılmalarına itiraz etti. İtiraza bakan Sakarya 1. Asliye Ceza Mahkemesi, 19 şüpheli için yakalama kararı çıkarttı.

Yakalama kararının ardından narkotik ekipleri, serbest bırakılan şüphelileri yeniden yakalamak için çalışma başlattı. Şüpheliler, yakalama kararları tutuklamaya çevrildikten sonra cezaevine gönderilecek.

Uyuşturucu operasyonunda 3 bin adet uyuşturucu hap, 5 kilogram esrar ve 15 paket bonzai adlı uyuşturucu ele geçirilmişti.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]