Erenler'de hurda araç temizliği başlatıldı

Erenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde hurda araç temizliği başlatıldı.

Erenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce, unutulmuş, kullanılmaz hale gelen sanayi içinde, boş arsalarda, yaya yolları ve dükkân önlerinde bırakılan terk edilmiş hurda araçlar ve gelişigüzel bırakılan hurda malzemeler için şikâyetler üzerine gerekli denetimler başlatıldı.

Esnaflar ve mahalle sakinlerinin şikâyetleri doğrultusunda yapılan çalışmalarda hurda araçların kaldırılması için sahiplerine gerekli yasal uyarıların yapıldığını belirten Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, uyarıların dikkate alınmaması üzerine hurda araçların kaldırılması için çalışmaların başlatıldığını belirttiler.

“Çürümüş, kullanılmaz hale gelmiş araçları, kötü görüntü oluşturmalarının dışında vatandaşın huzurunu bozacak kullanımlara da adres teşkil ettiği gerekçesi ile topluyoruz” diyen yetkililerce, “amacımız sanayi esnafına ve mahalle sakinlerimize daha iyi bir hizmet verebilmek. Hızla gelişmekte olan İlçemizin her bölgesinde görüntü kirliliği yaratan unsurların temizlenmesi için çalışmalarımız hızla devam etmektedir” denildi.
9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]