Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Erenler'de 8 derslikli ilkokulun inşaatına başlandı

Yunus Emre Çok Programlı Lisesi\'nin bahçesindeki bir alanda yapımına başlanan okulun inşaat alanı 2456 m2, projenin başlama tarihi 03.05.2013, bitiş tarihi ise 28.11.2013 olarak belirlendi.

Kontrolörlüğünü Sakarya İl Özel İdaresi\'nin yaptığı okulun bodrum katında iş teknik atölyesi, çok amaçlı salon ve sığınak, zemin katında; 6 derslik, büyük kantin, rehberlik odaları, okul aile birliği toplantı odası, müdür yardımcısı ve memurların odaları bulunurken, birinci katta ise 2 derslik, öğretmenler odası, kütüphane, bilgisayar laboratuvarları, fen laboratuvarları ve müdür odası olacak.

Okul sorunu çözülüyor

Hacıoğlu ve Tabakhane bölgesinde yıllardır bir ilkokul ihtiyacının olduğunu vurgulayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, konu ile ilgili olarak, “Yunus Emre Çok Programlı Lisesi\'nin bahçesindeki bir alanı bu okul için ayırdık. 8 derslikli bir ilkokul inşaatı orada başladı. Önündeki parkı da önümüzdeki yıl 2014 yılı sonu itibari ile bahçe alanı olarak kullanıma sunacağız. Eğitimde 4+4+4 sistemine geçilmesinden dolayı okul sorunu lokal olarak Tabakhane Mahallesi\'nde çözüldü ancak Hacıoğlu Mahallesi\'ndeki sıkıntımız artarak devam ediyor. Bu konu ile alakalı da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğimiz ile görüşmelerimiz sürüyor. Çözüm, bu bölgede arazi sorunu olduğundan dolayı, mevcut Yunus Çiloğlu Çok Programlı Lisesi\'ni gerekirse başka bir bölgeye taşıyıp, o ilkokulu ve ortaokulu orada barındırmaktır” şeklinde konuştu.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]