Erenler Lisesi'nin ADASU Gezisi

Adapazarı Erenler Lisesi öğrencileri, Maltepe İçmesuyu Arıtma ve Karaman Atıksu Arıtma Tesisleri'ni gezdi.

Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdarasi (ADASU), Maltepe İçmesuyu Arıtma ile Karaman Atıksu Arıtma Tesisleri'ni ziyaretçilerle buluşturmaya devam ediyor. 2008 yılında tesislerin ilk konukları Erenler Lisesi öğrencileri oldu. İlk olarak Maltepe içmesuyu tesislerini gezen öğrenciler, Maltepe'nin ardından Karaman Atıksu Arıtma tesisini gezerek, tesislerin yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

Tesislerin bütün ünitelerini dolaşan öğrenciler, merak ettikleri soruların yanıtlarını alma fırsatı buldular. Karaman Atıksu Arıtma Tesisleri'ndeki biyolojik arıtma tesislerini meraklı gözlerle inceleyen öğrenciler, biyolojik arıtmayı çok ilginç bulduklarını ifade ettiler.

Maltepe ile Karaman Tesisleri'ni çok modern bulduklarını, gezi sayesinde içme suyu ve atık suyun arıtılması konusunda bilgi edindiklerini belirten öğrenciler, “Hem içme suyunun, hem de atık suyun arıtılması ile ilgili önemli bilgiler edindik. Özellikle Atıksu Arıtma Tesisi'ni ve biyolojik arıtmayı çok ilginç bulduk. Tesisler çok modern dizayn edilmiş. Herkese bu tesisleri görmelerini tavsiye ederiz. Bizleri tesislerle buluşturan ADASU 'ya teşekkür ediyoruz” dediler.

ADASU, geçen yıl da farklı okullardan 550 kişiyi tesislerle buluşturmuştu.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]