Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Erenler Kadın Kolları Şehit Ailelerini ağırladı

AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, Erenler Belediyesi Spor Kompleksinin misafirhanesinde şehit ailelerini ağırladı.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira’nın da katıldığı programda kadın kolları yaptıkları kek, pasta ve börekleri şehit ailelerine ikram ettiler.

“Hükümet terörü bitirmeye kararlı”

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenlerde 8 şehit ailesi olduğunu belirterek, “Şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerimizle her fırsatta bir araya gelmeye çalışıyoruz, zaman zaman fırsat buldukça da kendilerini ziyaret ediyoruz” dedi. Başkan Öztürk, “Son dört aydır şükürler olsun Şehit verilmedi. Hükümetimiz terörü bitirme noktasında kararlı. Hükümetimiz terör bitsin, kan dursun, gözyaşı dinsin, kardeşliğimiz dahada büyüsün dedikçe maalesef birileri yalan ve iftiraları ile süreci baltalamaya çalışıyor. Oysa insanlar barış sürecini sabote etmeyecek şeklide düşünce ve endişelerini dile getirmeleri gerekmektedir. Başka Analar da ağlamasın diyerek Şehit ailelerimizin de çözüm sürecine destek verdikerini görüyoruz bu konuda duyarlı davranmalarından dolayı ailelerimize teşekkür ediyorum dedi.

“Bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın”

Şehit aileleri; “bizim canımız yandı, bundan sonra başkalarının canının yanmaması için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini söyledi. Yıllardır akan kanların durması, şehit haberlerini duymamak adına yapılan çalışmaları takip ettiklerini belirten aileler, hükümete bu konuda güvendiklerini ifade ederek; “bugün benim canım yandı yarın belki komşumunki yanacak. Herkes ülkede Türk vatandaşı, günkardeşlik günüdür. Artık akan kanlar dursun analar babalar ağlamasın. Bizler bu konuda hükümetimize güveniyoruz ve barış sürecine sonuna kadar tam desteğimizi veriyoruz” dediler.

“Kardeşliğimiz bozulmasın”

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira, “Şehitlik mertebesi çok yüksek bir mertebe ama Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın. Türkiye de güzel şeyler oluyor. İnşallah birlik beraberliğimiz kardeşliğimiz hiçbir zaman bozulmayacak” dedi.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]