Erenler Belediyesi'nden aşure ikramı

Erenler Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı sebebi ile Yunus Emre Meydanında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Erenler Belediyesi tarafından hazırlanan 3 bin kişilik aşure, Yunus Emre Meydanında vatandaşlara ikram edildi. Aşure dağıtım programına katılan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, yapılan ikramın vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandığını belirtti. Bizzat aşure ikramında bulunan Öztük, vatandaşların Muharrem ayını kutlayarak onlarla sohbet etti.

AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Nuray Sağıroğlu ve AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri de aşure dağıtım programına katılarak vatandaşlara aşure ikram etti.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte aşure dağıtan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, “aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum. Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmesini, birlik ve beraberliğimizi arttırmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
a3c86814bb54d08e149caeef0a33058c@