Erenler Belediye Meclisi terörü lanetledi

Erenler Belediye Meclis toplantısında, AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri ortak bildiri ile terörü lanetlediler.

Erenler Belediyesi meclis toplantısı şehitler için saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Daha sonra ise okunan bildiride teröre karşı ortak duruş ve tavır açıklamaları yer aldı. Erenler olarak ortak bir paydada buluşulduğunu teröre karşı ortak tavır alındığını belirtilen açıklamalardan sonra şehitlerimiz için dualar edildi ve ardından meclis toplantısı başlatıldı.

Erenler Belediyesi Meclis Üyesi Semiha Bafralıoğlu tarafından okunan bildiride, “Son günlerde Ülkemizde yaşanan terör olayları bizleri üzüntüye boğmuştur. Ülkemizin birliğini diriliğini ve huzurunu hedef alan haince saldırılara her türlü unsura karşı Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde ortak tavır almak zorundayız. İç ve dış tehditlere boyun eğmeden kararlı duruşla önümüze bakmalı ülkemizin bekası için emin adımlarla yol almalıyız. Erenler Belediye Meclis üyeleri olarak şunu çok iyi biliyoruz ki terörün dili, dini, ırkı ve partisi yoktur. Erenler Belediye Meclis üyeleri olarak diyoruz ki, böyle haince ve sinsice saldırılardan medet uman görünmez eller bilmelidirler ki bizleri birlikte yaşama kararlılığımızdan döndüremeyecektir” diye açıklandı.

Yapılan açıklamanın devamında, “Kandan beslenen şer odakları şunu hiçbir zaman unutmasınlar Türkü ile Kürdü ile bin yıldır beraber yaşadığımız bu topraklarda bundan sonrada birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Bu ülkede kardeşliğimizi hedef alanlar, bu ülkede bizi bölmek parçalamak isteyenler asla başarılı olamayacaklar. Bu ülkede Türk'üyle, Kürt’üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Gürcü'süyle, Abaza'sıyla, Roman'ıyla, Boşnak'ıyla Arnavut'uyla hep bir ve beraber olacak, gerekirse bu uğurda son nefer kalana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Erenler Belediye meclis üyeleri olarak ülkemizin bütünlüğünü hedef alan hain saldırıları kınıyor, hain saldırılar neticesinde hayatını kaybeden tüm emniyet ve silahlı kuvvetlerimizin mensubu olan, ülke savunması yaparken hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz” diye açıklamalara yer verildi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]