Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Er Ramazan Yüce Annesine Kavuştu

Dağlıca baskını davasında 6 ayrı suçtan ömür boyu hapsi istenen Er Ramazan Yüce, çıktığı ilk duruşmada tahliye edildi. Terhis olduğu için salıverilen Er Yüce, ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Mahkeme kararının ardından diğer 7 sanık askerle birlikte Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nda bulunan Askeri Cezaevi'ne götürülen Yüce, yapılan işlemlerin ardından avukatlarından Dinçel Aslan ve annesi Fatma Aydın tarafından teslim alındı.

Oğlu ile ilk buluşma anında gözyaşlarına hakim olamayan anne Aydın, sık sık oğluna sarılarak elini öptü. Tahliye olduğu ve ailesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu kaydeden Yüce, "Mahkemenin vermiş olduğu karara saygımız sonsuzdur. Yerinde bir karar verdiler.Yargılamamız da devam ediyor. İlerki tarihte de mahkemenin vereceği kararlara saygımız sonsuzdur" dedi.

Gazetecilerin "Bu kararı bekliyor muydunuz?" sorusunu Yüce, "Adaletin yerini bulacağını bildiğimiz için bu kararı bekliyorduk. Bizim için süpriz olmadı" diye cevapladı. Duygularının anlatılacak nitelikte olmadığını belirten Yüce, "Çok sevinçliyim. Özellikle anneme kavuştuğum için sevinçliyim. 7 yaşında babamı kaybettim ve bu yaşımdan beri bu ailenin yükünü taşıyorum, taşımaya da devam edeceğim. Tek varlığım annemdir" diye konuştu.

Hazırlamış olduğu 19 sayfalık iddianameye karşılık ayrıca savunma da yaptığını ifade eden Er Yüce'nin avukatlarından Dinçel Aslan ise, "Bu doğrultuda sanıkların ve tanıkların beyanlarına katılamayacığım. Çünkü bu konuda yayın yasağı var. Adil yargılama ilkesinin ihlal edilmemesi için bu konuda pek fazla konuşma yapmak istemiyorum. Ama mahkemenin vereceği karara saygımız sonsuzdur. İleride de güzel bir karar vereceğini düşünüyoruz" dedi.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]