Engelsiz Spor Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

4’üncü Geleneksel Engelsiz Spor Şenliği Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün de katılarak destek verdiği spor şenliklerinde engelliler de spor yapabildiklerini gösterirken, “Spor yapmaya engel yok” dediler.

Sakarya Valiliği, Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şubesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Adapazarı Belediyesi, Serdivan Belediyesi, Erenler Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Otokar, Sakarya ASKF, Kocaeli ASKF, Düzce ASKF, Sakarya Rizeliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği 4’üncü Geleneksel Engelsiz Spor Şenlikleri hava muhalefeti nedeniyle Atatürk Stadı yerine Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte sağlıklı bireyler ve engelli bireyler arasında futbol maçları, basketbol maçları, voleybol maçları, masa tenisi gibi farklı branşlarda müsabakalar yapıldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şubesi Başkan Yardımcısı Selim Özen, “Her yıl farklı bir misyon ile yola çıkıyoruz. Türkiye\'deki tüm amatör spor kulüplerini engelli sporlarına ve sporcularına destek olması doğrultusunda örnek bir çalışma İle gerçekleştirerek Ülkemizde bu konuya dikkat çekmek için Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şubesi İle Sakarya ASKF’nin ortak organizasyonu ile gerçekleştiriyoruz. Spor Şenliklerimizde sağlıklı bireyler ile engelli bireylerin spor ile yaşamı birlikte paylaşabilecekleri hayatın içinde spor ile var olabilmelerinin en güzel göstergesini ortaya koydular. Spor yapmak için engel yok” dedi.

Şenliklere katılan Sakarya Valisi Mustafa Büyük de şenliklere katılarak masa tenisi oynadı. Rakibi karşısında zorlanan Vali Büyük daha sonra şenliklere katılan tüm sporculara altın madalya dağıttı.

Şenliklerde Küçük İbo olarak bilinen engelli şarkıcı Ramazan Kaya da seslendirdiği şarkılarla salonu dolduran Sakaryalıları coşturdu.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]