Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtıldı

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtıldı.

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu ve Hendek Belediyesi’nin katkılarıyla engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye ve tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Adapazarı AKM önünde Hendek Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Abdullah Pehlivan tarafından tekerlekli sandalyelerin devir teslim töreni gerçekleşti. Hendek Belediyesi ihtiyaç sahibi olan engelli vatandaşları tespit ederek 10 adet normal tekerlekli sandalye, 3 adet akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturdu.

Teslim töreninde konuşma yapan Sakarya Engelliler Birlik Federasyon Genel Başkan Vekili İbrahim İşçi, “Hendek Belediye başkanımız Ali İnci’ye ve bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz bugün burada ihtiyaç sahiplerini tespit ederek onlara tekerlekli sandalyelerini taktim ediyoruz ve bu faaliyetlerin devamı gelecektir” dedi.

Törende tekerlekli sandalye alan Çiğdem Gezer mutlu olduğunu dile getirerek, “Bu faaliyete yardımcı olan herkese ve Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye teşekkür ediyorum. Gerçekten ihtiyacım olan bir şeydi bu sandalye, dışarıya çıkamıyordum artık tekerlekli sandalye sayesinde hayatım daha kolay olacak çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Akülü tekerlekli sandalye ve tekerlekli sandalye alan vatandaşlar bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirterek mutlu olduklarını ifade ettikten sonra vatandaşlar araçla evlerine bırakıldı.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]