Emniyet Uyarıyor: Organ Mafyalarının Tuzaklarına Dikkat

Pimapen emniyet kilidi
cam emniyet kilitleri
12 yıl önce

Yüzlerce insanın ölümüne neden organ mafyaları şimdilerde ise farklı yöntemlerle ağına düşürüyor.

Bulgaristan'dan geldikleri ve şu an Adana civarında bulundukları tahmin edilen organ mafyası üyeleri, rastgele çevirdikleri numaraya çıkan kişileri telaşlandırıp kandırarak ağına düşürmenin peşinde.

SakaryaRehberim haber servisimize iletilen bir mailde geçtiğimiz günlerde benzer bir olayın da başına geldiğine anlatan bir bayan, halkımızı dikkatli olmaya davet ederek konuyla ilgili yetkilileri bir an önce göreve çağırdı.

Emniyetten, bu kişilerin rastgele numara çevirerek kişileri telaşlandırıp kandırdıklarını ve tüm organlarını alıp bir yere attıkları bilgisini alan vatandaş, konunun detaylarını şu şekilde sıraladı:

Emniyetten aradığını söyleyen bir erkek, polis olduğunu ve hemen bulunduğum yeri söylememi ve bulunduğum yerde beklememi, emniyete götüreceklerini söyledi.

Çok panikleyerek otobüste olduğumu, eve gittiğimi söyleyince, otobüsten inip, bulunduğum mevkiyi söylememi istedi. Arkadan bir sürü telsiz sesleri geliyordu ve senaryo gayet ciddi bir şekilde oynanıyordu.

Otobüste olan yaşlı bir adam inmemi, gerekirse en yakın polis karakoluna gitmemi ve gelip oradan alın dememi söyledi. Ben de nişanlımı arayarak otobüsten inmedim ve nişanlımla Bağlar Karakolu'na gittim.

Durumu yetkililere anlattıktan sonra bu kişilerin bir ORGAN MAFYASI olduğunu öğrendim.