EML'de robot kulübü öğrencileri, proje çalışmalarına başladı

Mekanik tesisat proje çizim ku…
kültür kulübü
8 yıl önce
Sakarya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 2013-2014 eğitim öğretim yılında daha da başarılı bir eğitim için kulüp çalışmalarına ağırlık vererek, kulüp çalışmalarını başlattı.

Çalışmaların en yoğun olduğu robot kulübünde öğrenciler yeni projeler üzerinde çalışıyor. Elektrik-Elektronik Bölümü Haberleşme alt alanı bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren robot kulübünün bu yıl da hedefi yüksek. Tarihinde sayısız ödülleri olan kulübün öğretmenlerinden Coşkun Odabaş, bölümlerinde açılan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek program türleri kapsamındaki 2 haberleşme sınıfında bulunan öğrencilerin üstün gayretleriyle proje yarışmalarında daha da iyi sonuçlar almayı hedeflediklerini belirtti.

ODTÜ Robot Günleri, İTÜ Robot Olimpiyatları, SAÜ Robot Olimpiyatları, MEB Robot Yarışması, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Robot Günleri, Sakarya EML öğrencilerinin katılmayı planladığı yarışmalar arasında yer alıyor. Bu yarışlardaki çizgi izleyen robot, mini sumo, yangın söndüren robot kategorilerinde tecrübelerinin olduğunu belirten kulüp öğretmenlerinden Gamze Kara, bu yıl arama kurtarma robotu kategorisinde de yarışacaklarını ve iyi bir sonuç elde etmeyi istediklerini söyledi.

“Bilim Teknoloji Günleri” 

Robot Kulübündeki çalışmalara isteyerek katılan kulüp öğrencileri yaptıkları bu çalışmaları destekleyecek sektörel ya da özel firmaların yardımlarıyla robotlarını geliştirebileceklerini belirttiler. Sakarya EML’de geçtiğimiz yıl başlatılan “Bilim Teknoloji Günleri” etkinliği için şimdiden hazırlıklara başlayan kulüp öğrencileri ve öğretmenleri, bu yıl da şehir içi ve dışından gelecek katılımcılarla ilgili düzenleme çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, bilim, elektronik ve robot teknolojisiyle ilgilenen herkesi bu etkinliğe davet ettiler.